رشد اقتصادی غافلگیركننده هلند

رشد اقتصادی غافلگیركننده هلند

به گزارش لوازم فلزی در شرایطی كه خیلی از كارشناسان انتظار رسیدن نرخ رشد اقتصادی هلند به نزدیكی صفر درصد را داشتند، اقتصاد هلند در سه ماهه پایانی سال ۰.۴ درصد رشد كرد.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از تریدینگ اكونومیكس، رشد اقتصادی هلند در سه ماهه پایانی سال ۰.۴ درصد اندازه گیری شد كه باآنكه این نرخ در مقایسه با سه ماهه سوم سال تغییری نكرده اما این رشد ۰.۳ درصد بیشتر از نرخ رشد پیشبینی شده قبلی توسط كارشناسان بوده است.
در میان بخش های مختلف، سرمایه گذاری ثابت با رشد ۱.۲ درصدی بیشترین نقش را در تقویت رشد اقتصادی هلند داشته است و بعد از آن هم مخارج مصرفی با ۰.۷ درصد و مخارج دولتی با ۰.۵ درصد قرار دارند. هم چنین با بهبود تقاضا برای واردات محصولات هلندی در سطح جهان، بخش تجارت هم ۰.۲ درصد به تقویت رشد كمك كرده است.
از جانب دیگر نرخ تورم در اسپانیا هم اندكی افزایش یافته و با ۰.۳ درصد افزایش نسبت به ماه قبل به ۱.۱ درصد در دوازده ماه منتهی منتهی به ژانویه رسیده است. این نرخ تورم كه بالاترین تورم ثبت شده از آوریل سال قبل تابحال به حساب می آید بیشتر از همه تحت تأثیر افزایش چهار درصدی تورم در بخش حمل و نقل قرار گرفته است و بعد از این بخش، تورم بخش مواد غذایی و نوشیدنی با دو درصد و رستوران و هتلداری با ۱.۹ درصد قرار دارند.
بر اساس ماهانه هم نرخ تورم اسپانیا منفی یك درصد اندازه گیری شده كه ۰.۹ درصد كمتر از تورم ماهانه ثبت شده در این كشور در ماه دسامبر بوده است.
متوسط نرخ تورم اسپانیا در بازه زمانی ۱۹۵۵ تا ۲۰۱۹ برابر با ۶.۶۴ درصد بوده است كه بالاترین رقم ثبت شده مربوط به ۲۸.۴۳ درصد اوت ۱۹۹۷ و كمترین تورم ثبت شده مربوط به ژوئیه ۲۰۰۹ با منفی ۱.۳۷ درصد بوده است.
منبع:

1398/12/02
13:37:04
5.0 / 5
4055
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی