راه اندازی ۳۹ هزار مسكن ملی در پردیس و پرند

راه اندازی ۳۹ هزار مسكن ملی در پردیس و پرند

به گزارش لوازم فلزی سهم شهر جدید پردیس از طرح اقدام ملی مسكن ۱۹ هزار واحد و شهر پرند ۲۰ هزار واحد است كه مرحله اول نام نویسی از متقاضیان انجام شده و مرحله دوم ثبت نام بزودی انجام می شود.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، در شهرهای جدید پردیس و پرند مقرر است مجموعه ۳۹ هزار واحد در چارچوب طرح اقدام ملی مسكن ساخته شود كه مرحله اول نام نویسی روز شنبه اول دیماه انجام گرفت و مرحله دوم هم مقرر است بزودی و احتمالاً تا پیش از آخر سال صورت گیرد.
در حالیكه برپایه برنامه اقدام ملی مسكن ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسكونی تا آخر سال ۱۴۰۰ در دستور كار دولت، وزارت راه و شهرسازی و شركتها و نهادهای تابعه این وزارتخانه قرار گرفته است، از این میزان ۲۰۰ هزار واحد مسكونی در شهرهای جدید راه اندازی خواهد شد. الان ۱۸ شهر جدید فعال در كشور بعنوان بستر ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسكونی در چارچوب طرح اقدام ملی مسكن شناخته شده و عملیات اجرایی مربوط به ساخت این واحدها در بعضی از آنها شروع شده است.
این در شرایطی است كه وزیر راه و شهرسازی به تازگی به ادارات كل راه و شهرسازی در همه استانها مأموریت داده است ظرف یك ماه مبادرت به شناسایی سازندگان خوشنام در هر شهر كرده و عملیات اجرایی مربوط به ساخت واحدهای مسكونی در چارچوب طرح اقدام ملی مسكن مطابق با سهمیه ابلاغ گردیده به آنها را آغاز كنند.
گزارشها نشان میدهد سرعت اجرای طرح اقدام ملی مسكن الان در تهران بیشتر از سایر استانها است. این مورد به خصوص در دو شهر جدید پر تقاضا در اطراف تهران قابل مشاهده می باشد.
در بین همه شهرهای جدید كشور بیشترین سهمیه به لحاظ تعداد واحدهایی كه مقرر است كه در چارچوب طرح اقدام ملی مسكن ساخته شود، مربوط به شهر پرند است. مقرر است در چارچوب طرح اقدام ملی مسكن تا سال ۱۴۰۰ مجموعا ۲۰ هزار واحد مسكونی در این شهر جدید راه اندازی و به متقاضیان واجد شرایط پرداخت گردد.
در فاز اول ثبت نام طرح اقدام ملی مسكن بعد از پالایش متقاضیان به لحاظ برخورداری از شرایط تعیین شده از جانب متولی بخش مسكن برای قرار گرفتن افراد در فهرست واجدان شرایط (همچون سبز بودن فرم ج، سرپرست خانوار بودن، برخورداری از توانایی مالی كافی برای پرداخت هزینه های تعیین شده در چارچوب این طرح، فاقد مسكن بودن و...) نزدیك به ۱۰ هزار نفر از متقاضیان واحدهای مسكونی طرح اقدام ملی در پرند واجد شرایط تشخیص داده شده اند.
این میزان نصف ظرفیتی است كه برای ساخت مسكن در چارچوب این طرح در پرند در نظر گرفته شده است. این در شرایطی است كه بنا بر اعلام مسئولان وزارت راه و شهرسازی و همینطور متولیان این طرح در شهر جدید پرند بزودی مرحله دوم ثبت نام برای تكمیل ظرفیت ۲۰ هزار واحدی این طرح در پرند آغاز خواهد شد. همینطور بنا بر اعلام مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره شركت عمران شهر جدید پردیس اقدامات برای پیشبرد طرح اقدام ملی مسكن در این شهر جدید هم به سرعت در حال انجام می باشد.
مهدی هدایت - مدیرعامل شركت عمران شهر جدید پردیس - درباره جزئیات اجرای طرح اقدام ملی مسكن اعلام نموده است: از مجموع ۲۰۰ هزار واحد مسكونی پیشبینی شده برای ساخت در چارچوب طرح اقدام ملی مسكن در شهرهای جدید سهم پردیس حدود ۱۹ هزار واحد است.
بنا بر اعلام وی، تا به امروز برای ساخت ۸۵۰۰ واحد زمین به تعاونیهایی كه اعضای آنها واجد شرایط ورود به این طرح بودند واگذار شده است تا هر چه سریعتر مبادرت به ساخت این واحدها كنند. این واحدها باید تا آخر سال ۱۴۰۰ تكمیل و تحویل متقاضیان شوند.
او همینطور تصریح كرد: فعلاً فازهای یك، چهار، پنج، ۹ و ۱۱ شهر جدید پردیس برای اجرای طرح اقدام ملی مسكن انتخاب شده و الان در مرحله دوم ثبت نام از متقاضیانی هستیم كه بعد از وارد كردن مشخصات خود در سامانه طرح اقدام ملی مسكن، از جانب وزارت راه و شهرسازی واجد شرایط تشخیص داده شده و به شركت عمران شهر جدید پردیس برای انجام مرحله دوم ثبت نام معرفی شده اند.1398/12/13
13:21:01
5.0 / 5
3724
تگهای خبر: ثبت نام , دولت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی