اظهارات رئیس اتاق اصناف در مورد زمان از سرگیری فعالیت مشاغل

اظهارات رئیس اتاق اصناف در مورد زمان از سرگیری فعالیت مشاغل

به گزارش لوازم فلزی رئیس اتاق اصناف ایران اظهار داشت: اتاق اصناف ایران برای بازگشایی مشاغلِ با ریسك پایین تر، تابع تصمیمات ستاد مقابله با كروناست.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از اتاق اصناف ایران، سعید ممبینی در سومین نشست "كمیته اصناف مقابله با كرونا " كه امروز ۱۸ فروردین با حضور زنگانی مشاور عالی وزیر بهداشت، دبیر كمیسیون اجتماعی و انتظامی ستاد ملی كرونا، رئیس پلیس امنیت كشور و درستی نماینده وزیر صمت در هیات رئیسه اتاق اصناف ایران و نمایندگان وزارت صمت برگزار شد، اظهار داشت: بررسی بر روی مشاغلی كه ریسك كمتری برای بازگشایی دارند با همكاری وزارت بهداشت و اتاق اصناف ایران و ستاد ملی مقابله با كرونا صورت گرفته و تصمیمات اتخاذشده را پس از تایید ستاد ملی مقابله با كرونا، اعلام خواهیم كرد.
رئیس اتاق اصناف ایران در این جلسه تصریح كرد: ستاد ملی مقابله با كرونا برای فعالیت آن دسته از واحدهای صنفی كه بتوانند به تدریج فعالیت خویش را آغاز كنند، از ۱۵ فروردین كمیته ای را در اتاق اصناف ایران برگزار كرد تا با بررسی های صورت گرفته اتاق اصناف ایران، وزارت بهداشت، وزارت كشور و وزارت صمت و اماكن بتوانند، با در نظر گرفتن حساسیت ها و پروتكل های بهداشتی تصمیمات بهتری را اتخاذ كنند.
وی خاطرنشان كرد: جلسات كمیته بررسی برای بازگشایی مشاغل با ریسك كمتر، از ۱۵ فروردین شروع شده و حساسیت های بهداشتی كه توسط وزارت بهداشت تعیین شده و با عنایت به جنبه های اقتصادی و همینطور توجه بر سطح اشتغال در واحدهای صنفی، بررسی صورت گرفت و توانستیم یك مدل كاملا علمی زیر نظر وزارت بهداشت و اتاق اصناف ایران و سایر اعضای كمیته را اتخاذ نماییم و مقرر شد از ۲۳ فروردین در استان های كشور و از ۳۰ فروردین در استان تهران بعضی از مشاغل با ریسك كمتر فعالیت خویش را شروع كنند.
ممبینی تصریح كرد: سایر مشاغل هم به علت ریسك بالاتری كه برای شیوع كرونا دارند، هم اكنون تا اطلاع بعدی ستاد ملی مقابله با كرونا بسته خواهند بود.
رئیس اتاق اصناف ایران خاطرنشان كرد: مشاغلی كه برای شروع فعالیت با تایید ستاد ملی كرونا تعیین می شوند، پروتكل های بهداشتی در اختیار این واحدها قرار خواهد گرفت و ملزم به رعایت آن هستند.
ممبینی اضافه كرد: مشاغلی كه تابحال ممنوعیت فعالیت داشتند، اجازه شروع كار را نخواهند داشت و كماكان بسته خواهند بود و زمان شروع فعالیت برای صنوف كم ریسك در استان تهران از ۳۰ فروردین است.
رئیس اتاق اصناف ایران اظهار داشت: اتاق اصناف ایران از آغاز شیوع كرونا همكاریهای لازم را با ستاد ملی مقابله با كرونا داشته است و هم اكنون تنها مشاغلی كه نیازهای اولیه را تأمین می كنند فعالیت دارند و با نظر وزارت بهداشت مشاغلی كه همچنان شیوع كرونا را تشدید می كنند باید بسته بمانند. البته این امر دائمی نیست و با ارزیابی شرایط و تأثیر گشایش واحدهای صنفی در طول هفته های آینده امكان دارد مشاغل بیشتری تحت بازگشایی قرار بگیرند.
در ادامه این نشست دكتر زنگانی مشاور وزیر بهداشت خاطرنشان كرد: جلوگیری از بروز و شیوع بیماری هدف اصلی وزارت بهداشت است اما در كنار آن باید شرایط اقتصادی مشاغل خرد و معیشت مردم را هم در نظر بگیریم و خواسته منطقی اتاق اصناف و ستاد مقابله با كرونا را باید در نظر گرفت و بر مبنای آن شاخص ها مشاغلی كه تهدید كمتری برای سلامت مردم دارند و وزن بالاتری در معیشت دارند، در فاز اول بازگشایی خواهند شد.
وی ادامه داد: شاخص ها به شكل علمی و منطقی طراحی شده و هیچ گونه سوگیری را نخواهیم داشت و با اعمال سلیقه برای یك رسته یا شغل نخواهد بود و كسبه باید به این نكته توجه داشته باشند و از آغاز شیوع كرونا با عنایت به تأمین نیاز خانوارها نزدیك به ۵۷۰ هزار واحد صنفی برای عرضه خدمات به مردم فعال می باشند و برای بازگشایی به تدریج مقرر است از مشاغل ریسك كم شروع نماییم.
زنگانی اظهار نمود: این طرح برای استان های كشور در بازه زمانی ۲۳ فروردین و برای استان تهران از بازه زمانی ۳۰ فروردین اجرا می گردد.
معاون وزیر بهداشت خاطرنشان كرد: یك سری پروتكل های بهداشتی و محیطی از ابتدا برای فعالیت واحدهای صنفی در نظر گرفته شده و در سایت وزارت بهداشت این پروتكل ها موجود است. اما علاوه بر این پروتكل های بهداشتی برای دستورالعمل بازگشایی واحدهای صنفی هم پروتكل بازگشایی ایمن و فاصله گذاری هوشمند با همكاری اتاق اصناف ایران اجراء می شود.
وی ادامه داد: این پروتكل ها در حال طراحی هستند و برای مدل و فرمت این دستورالعمل ها برای بازگشایی ایمن و فاصله گذاری هوشمند با اتاق اصناف ایران به توافق رسیده ایم و به عبارتی دستورالعمل كاهش ریسك را بر مبنای همان شاخص ها خواهیم داشت.1399/01/18
23:01:40
5.0 / 5
3512
تگهای خبر: اقتصاد , خدمات , سایت , كمیسیون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی