سخنگوی ستاد تنظیم بازار اعلام كرد:

اجازه واردات لیموترش داده نمی گردد

اجازه واردات لیموترش داده نمی گردد

به گزارش لوازم فلزی سخنگوی ستاد تنظیم بازار با اعلان اینكه دولت مخالف صادرات و هر نوع واردات لیموترش به كشور است، اظهار داشت: به هیچ عنوان اجازه نخواهیم داد حتی یك كیلوگرم لیموترش وارد كشور شود.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، محمدرضا کلامی، سخنگوی ستاد تنظیم بازار با تکذیب صدور هر گونه مجوز برای واردات لیموترش اظهار داشت: دولت به هیچ عنوان اجازه واردات لیموترش و کالاهای غیرضرور را نخواهد داد و همه هم و غم دولت، پشتیبانی از تولیدکنندگان داخلی به خصوص تولیدکنندگان محصولات کشاورزی است.
وی با اعلان اینکه سیاست وزارت صنعت، معدن و تجارت جلوگیری از واردات کالاهای غیرضرور و دارای تولید داخلی است، اظهار داشت: به هیچ عنوان به غیر از کالاهای اساسی، مواد اولیه تولید و تجهیزات صنعتی که دارای مشابه ساخت داخلی نیستند، هیچ کالایی همچون محصولات کشاورزی غیرضرور وارد کشور نخواهد شد و سیاست وزارت صنعت، معدن و تجارت در هماهنگی کامل با وزارت جهاد کشاورزی، پشتیبانی از تولید محصولات کشاورزی و کشاورزان است.
به گفته کلامی، دولت به سبب شرایط کنونی کشور و اجرای سیاست های تنظیم بازار، مخالف صادرات فعلی لیموشیرین و لیموترش است، ضمن اینکه به سبب تنظیم بازار داخلی و پشتیبانی از مصرف کنندگان، صادرات لیموترش و لیموشیرین ممنوع اعلام شده و در مقابل، واردات لیموترش هم به شدت مورد مخالفت وزارت صنعت قرار دارد، چونکه ظرفیت های تولید داخلی دراین زمینه مورد توجه این وزارتخانه قرار دارد.
وی گفت: برمبنای مصوبه ستاد تنظیم بازار، تمامی انبارها محل نگهداری لیموترش و لیموشیرین تحت نظارت کامل دولت قرار داشته و وزارت صنعت، معدن و تجارت حتما در چارچوب سامانه جامع انبارها، از هر گونه احتکار، اختفا و یا عدم عرضه این کالاها جلوگیری خواهدنمود.


منبع:

1399/02/09
23:27:26
5.0 / 5
2637
تگهای خبر: بازار , تولید , دولت , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی