رییس كمیسیون اقتصاد سلامت اتاق بازرگانی تهران:

هر دارویی برای كرونا كشف شود، سریعا به ایران خواهد رسید

هر دارویی برای كرونا كشف شود، سریعا به ایران خواهد رسید

لوازم فلزی: رئیس كمیسیون اقتصاد سلامت اتاق بازرگانی تهران می گوید هر دارویی برای درمان كرونا كشف شود، در كوتاه ترین زمان ممكن به ایران خواهد رسید و مردم به هیچ عنوان نگران نباشند.


محمود نجفی عرب در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: با وجود تحریم های شدید آمریکا و فشارهایی که کاخ سفید بر اقتصاد و صنعت دارویی ایران وارد کرده، شرکتهای تولیدکننده و واردکننده دارو در ایران قدرت و توان خودرا حفظ نموده اند و در ماه های گذشته سعی شده هر نیازی که برای دارو وجود دارد، به دست بیماران ایرانی برسد.
بگفته وی، در حوزه مقابله با کرونا آمارها نشان میدهد که ایران توانسته در بین خیلی از کشورها، عملکردی قابل قبول و در بعضی حوزه ها مثال زدنی داشته باشد. ایران در سال های گذشته از نظر زیرساخت و کارهای بهداشتی در آسیای میانه بهترین عملکرد را داشته و در سطح جهان نیز در رتبه خوبی قرار دارد.
رئیس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق بازرگانی تهران در پاسخ به این پرسش که در صورت تایید شدن داروی رمدسیویر برای درمان بیماران کرونایی که بتازگی از طرف سازمان غذا و داروی آمریکا مجوز گرفته، آیا تحریم ها مانع ورود دارو به ایران خواهند شد، پاسخ داد: ما در کشور امکانات بسیار خوبی برای تولید دارو داریم و کار بر روی داروی رمدسیویر نیز قبل از این در ایران شروع شده و می توان امیدوار بود که در آینده نزدیک به تولید نهایی برسد.
نجفی عرب افزود: در صورتیکه امکان تولید نباشد نیز، این دارو به ایران وارد خواهد شد و مردم نباید نگران باشند. البته باید در نظر داشت که فعلا چه این دارو و چه دیگر داروهایی که برای مقابله با کرونا مطرح شده اند، در مرحله تست قرار دارند و هیچ یک درمان قطعی کرونا نیستند، اما در صورتیکه هر دارویی تایید نهایی را بگیرد، چه برای تولید و چه برای واردات مشکلی وجود نخواهد داشت.
وی اشاره کرد: امروز در کشور ظرفیت بسیار بالایی برای تولید نیازهای بهداشتی و درمانی کشور وجود دارد و در هفته های گذشته خیلی از شرکت های داخلی درخواست مجوز جدید به وزارت بهداشت داده اند که چه در حوزه تجهیزات پیشگیری و چه در درمان و مقابله با این ویروس ظرفیت خودرا فعال کنند. بدین جهت در کنار تامین نیازهای داخلی، می توان انتظار داشت که صادرات این محصولات نیز در دستور کار قرار گیرد.
به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، با تایید سازمان غذا و داروی آمریکا، استفاده از داروی رمدسیویر برای برخی بیماران کرونایی شروع شده و برخی پژوهشگران انتظار دارند که این دارو بتواند بر روی برخی بیماران نتیجه ای مثبت داشته باشد.
با وجود گذشته بیش از چهار ماه از آغاز شیوع ویروس کرونای جدید، هنوز هیچ یک از کشورها به واکسن یا داروی قطعی کرونا دست نیافته اند.
با وجود درخواست خیلی از مقامات کشورها و حتی برخی از مقام های سیاسی آمریکا، دولت ترامپ در دوره شیوع ویروس کرونا نیز مجوز لغو یا کاهش تحریم های ایران را صادر نکرد.
منبع:

1399/02/14
20:37:40
5.0 / 5
2714
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی