افول منطقه یورو؟

افول منطقه یورو؟

به گزارش لوازم فلزی انتظار می رود رشد اقتصادی منطقه یورو سال جاری به رقم كم سابقه منفی ۷.۵ درصد برسد.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از کمیسیون اروپا، انتشار کرونا و تعطیلی گسترده کسب و کارها در کنار اختلال در زنجیره تجارت سبب خواهد شد تا اقتصادهای اروپایی سخت ترین سال خویش را از دهه ۱۹۳۰ تابحال پیش رو داشته باشند. به قول کمیسیون اروپا، کشورهای اروپایی نه تنها باید انتظار رشد مثبت را نداشته باشند بلکه متوسط رشد اقتصادی در ۱۹ کشور عضو منطقه یورو منفی ۷.۵ درصد و در ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا منفی ۷.۷۵ درصد خواهد بود. در صورت تحقق چنین رشدی، ضعیف ترین رشداقتصادی کشورهای اروپایی در قرن بیست و یکم به ثبت خواهد رسید.
پائولو جنتیولونی، کارشناس مسائل اقتصادی در کمیسیون اروپا اظهار داشت: اروپا در حال تجربه یک شوک اقتصادی می باشد که از زمان رکود بزرگ تابحال سابقه نداشته است.
به قول کمیسیون اروپا خروج نسبی از رکود عمیق ناشی از کرونا دست کم تا قبل از شروع سال ۲۰۲۱ چندان محتمل به نظر نمی رسد اما حتی بعد از آخر قرنطینه سراسری هم نباید انتظار یک رشد چشمگیر را داشت.
والدیس دمبروفسکی، قائم مقام کمیسر اقتصادی اروپا اظهار داشت: در حالیکه یک خروج سریع از شرایط کنونی برای اقتصاد جهانی کار چندان راحتی نخواهد بود، میزان نتایج مخرب وضعیت کنونی به عواملی همچون توانایی ما در بازگشایی اقتصادی و سرعت بازگشت فعالیتهای تولیدی به سطوح پیش از بحران بستگی خواهد داشت.
کمیسیون اروپا هم چنین گفته است که در صورت طولانی تر شدن بحران کرونا، رکود اقتصادی احیانا از این هم عمیق تر خواهد شد.
بانک مرکزی اروپا به علت اختلاف درونی اعضای منطقه یورو هنوز نتوانسته است یک بسته محرک واحد را در سطح منطقه اجرایی کند و خیلی از کشورها برای پشتیبانی از اقتصاد، خود دست به کار شده اند.
لازم به ذکر است منطقه یورو شامل ۱۹ کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو بعنوان واحد پولی خود استفاده می نمایند. اتحادیه اروپا هم دارای ۲۷ عضو است که شامل ۱۹ کشور عضو منطقه یورو بعلاوه بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.1399/02/18
13:06:48
5.0 / 5
2932
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , كمیسیون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی