اسامی 13 كسب و كار مشمول دریافت تسهیلات كرونا بعلاوه جزئیات دریافت وام

اسامی 13 كسب و كار مشمول دریافت تسهیلات كرونا بعلاوه جزئیات دریافت وام

لوازم فلزی: با فعال شدن سامانه كارا از امروز، امكان ثبت نام متقاضیان و كارفرمایان برای دریافت تسهیلات حمایتی كرونا فراهم و اسامی 13 گروه شغلی كه امكان دریافت این تسهیلات را دارند، اعلام شده است.به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، برمبنای اعلام وزارت کار سامانه کارا از امروز برای ثبت نام کارفرمایان و متقاضیان وام کرونا در دسترس است؛ البته از پس از ظهر روز گذشته سامانه فعال شده بود و پس افرادی که به سامانه مراجعه کردند توانستند پروسه ثبت نام و درج اطلاعات خودرا تکمیل کنند.

پرداخت تسهیلات حمایتی به کسب و کارهای لطمه دیده از کرونا یکی از سیاستهای وزارت کار در امتداد حفظ اشتغال بنگاهها و صیانت از نیروهای کار است و براین اساس ۱۳ رسته شغلی شناسایی شده که بیشترین لطمه از شیوع ویروس کرونا را متحمل شده و دارای فهرست بیمه در چارچوب کارفرمایی یا خویش فرمایی هستند، می توانند از تسهیلات مذکور بهره مند شوند.

این کسب و کارها می توانند برای ثبت نام در سامانه کارا اقدام نمایند. البته وزارت کار یک میلیون واحد اقتصادی لطمه دیده از کرونا که سه میلیون شاغل بیمه شده در آنها مشغول کار بوده اند را شناسایی کرده و با ارسال پیامک، آنها را مشمول دریافت تسهیلات حمایتی کرونا اعلام نموده است. در این پیامک اعلام شده کارفرمایان در صورت تمایل می توانند برای دریافت تسهیلات ثبت نام کنند.بنگاههایی مشمول دریافت تسهیلات قرار می گیرند که کد کارگاهی داشته، از سال قبل تابحال فعال بوده و نیروهای کار خودرا تعدیل نکرده باشند به نحوی که شاغل بیمه شده داشته و کارگران آنها از بیمه بیکاری استفاده نکرده باشند بعد از تایید اطلاعات از طرف داده های تامین اجتماعی، از طرف ستاد ملی کرونا برای پرداخت تسهیلات حمایتی انتخاب و معرفی خواهند شد.

بنگاههای به شدت لطمه دیده از کرونا می توانند جهت اطلاع از نحوه ثبت نام و دریافت وام و تسهیلات حمایتی کرونا به این راهنما مراجعه کنند.

با توجه به آنکه ثبت نام در سامانه کارا نیازمند مطالعه دقیق قوانین و مقررات و بخشنامه ها است، پیشنهاد می شود صاحبان کسب و کارهای به شدت لطمه دیده پیش از هرگونه ثبت نام، متن توافق نامه و تعهد ورود به سامانه را با دقت مطالعه کنند.

تسهیلات حمایتی به واحدها و کارگاههایی اختصاص می یابد که نیروهای کار در آنها شاغل و بیمه باشند در واقع مبنای پرداخت، شاغل بودن نیروی کار و تعدیل نشدن فرد و داشتن بیمه پردازی تا پیش از شیوع ویروس کرونا است و میزان پرداخت تسهیلات نیز به این شکل است که برای واحدهای کسب و کاری که فعال بوده و تعطیل نشده اند به ازای هر شاغل دارای پرونده بیمه تامین اجتماعی مبلغ ۱۲ میلیون تومان وام ( ۷۰ درصد هزینه دستمزد و ۳۰ درصد امور عملیاتی) و برای واحدهایی که به اجبار تعطیل شده اند مبلغ ۱۶ میلیون تومان وام به ازای هر شاغل دارای پرونده تامین اجتماعی (۵۰ درصد هزینه دستمزد و ۵۰ درصد سایر امور عملیاتی) پرداخت می شود.

میزان وثیقه به تناسب مبلغ وام چقدر است؟

برای دریافت تسهیلات تا ۱۲ میلیون تومان ارائه سفته توسط متقاضی، برای تسهیلات ۱۲ تا ۴۸ میلیون تومانی سفته متقاضی به همراه یک ضامن، برای تسهیلات ۴۸ تا ۱۲۰ میلیون تومانی سفته فرد متقاضی بعلاوه دو ضامن، تسهیلات ۱۲۰ تا ۲۰۰ میلیون تومانی سفته به همراه سه ضامن و برای دریافت تسهیلات بیش از ۲۰۰ میلیون تومان، ارائه تضمین از طرف صندوق ضمانت و یا به تشخیص بانک ارائه وثایق متعارف الزامی است.

پس از ارسال پیامک وزارت کار به افراد و بنگاههای مشمول، کارفرمایان و متقاضیان امکان ثبت نام در سامانه کارا را به دست آورده و در مرحله آخر، اطلاعات ثبت شده جهت پرداخت تسهیلات حمایتی به بانک عامل ارسال می شود.

ثبت نام متقاضیان در سامانه کارا فقط در رسته های مجاز و پرداخت تسهیلات به واحد کسب و کار به صورت مرحله ای صورت می پذیرد. همین طور در صورت هزینه کرد تسهیلات دریافتی در غیر مصادق تعیین شده، جریمه و محدودیتهایی همچون محرومیت از دریافت هرگونه خدمات بانکی درنظر گرفته شده است.

به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، پرداخت تسهیلات منوط به ارائه فهرست بیمه تا اختتام فروردین ماه ۱۳۹۹ به سازمان تامین اجتماعی است و در صورتیکه نیروی شاغل بنگاه از مقرری بیمه بیکاری در ماههای فروردین، اردیبهشت و خرداد ۱۳۹۹ استفاده نماید، مشمول بهره مندی از این تسهیلات نخواهد شد.منبع:

1399/02/24
15:48:16
5.0 / 5
2485
تگهای خبر: اقتصاد , ثبت نام , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی