درخواست وزیر اقتصاد از بخش خصوصی

زمان بر بودن مجوزهای كسب و كار را اعلام كنید

زمان بر بودن مجوزهای كسب و كار را اعلام كنید

به گزارش لوازم فلزی وزیر امور اقتصادی و دارایی با اعلان اینكه صدور مجوزهای در رابطه با كسب و كار نباید بیش از سه روز به طول بیانجامد، اظهار داشت: فعالان اقتصادی زمان بر بودن صدور مجوزها را گزارش دهند.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از مهر، فرهاد دژپسند، امروز شنبه، ۱۰ خرداد ماه در مراسم راه اندازی پنجره واحد فیزیکی صدور مجوز کسب و کار، با اعلان اینکه صدور مجوزهای در رابطه با کسب و کار نباید بیش از ۳ روز بیشتر به طول بیانجامد، اظهار داشت: در صورتیکه در دنیا خیلی از کشورها شرایط را برای صدور مجوزهای کسب و کار به نحوی فراهم نموده اند که مجوزها، در کمتر از نیم روز صادر شود، اما در ایران این فرآیند به ۷۵ روز می رسد که با راه اندازی این پنجره واحد انتظار داریم بتوانیم زمان را به شدت کاهش دهیم. وی ادامه داد: با راه اندازی پنجره واحد فیزیکی صدور مجوز کسب و کار، مدت زمان ۷۵ روزه به ۳ روز کاهش یافته است و اگر بیش از سه روز فرآیند به طول انجامید، فعالان اقتصادی می توانند اعتراض کرده و شکایت نمایند؛ در این میان وزارت امور اقتصادی و دارایی شکایت را پیگیری می کند.
به گفته دژپسند، متقاضیان دریافت مجوز کسب و کار می توانند شکایت های خودرا بوسیله شماره تلفن ۱۸۶۶ اعلام کنند، ضمن اینکه شرایط باید به شکلی پیش رود که بتوان کار را به شکل بهتری اداره کرد. وی گفت: رهبر انقلاب در چندین سال شعار تولید را برای نام گذاری سال ها در نظر گرفته اند که برمبنای آن، باید زمینه ای را فراهم نمود که اگر فردی می خواهد سرمایه گذاری کند با کمترین دغدغه ها مواجه باشد؛ این در حالیست که در کشورمان که با انواع تحریم ها مواجه می باشد خودمان باید موانع تولید را از بین ببریم. وزیر امور اقتصادی و دارایی اشاره کرد: امروز سرمایه گذاری از نان شب برای ما مهم تر است و اگر می خواهیم سهم خودرا از اقتصاد جهان بیشتر نماییم باید کاری نماییم که سرمایه گذاری با سهولت صورت گیرد. وی ادامه داد: در این میان، سرمایه گذار نباید هیچ دغدغه ای داشته باشد و باید بداند که مسیر آنقدر روان است که می تواند سرمایه خارجی جذب نماید.


منبع:

1399/03/10
11:57:11
5.0 / 5
2344
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی