رئیس كمیسیون صنایع غذایی اتاق تهران:

كرونا مانع صادرات صنایع غذایی ایران به همسایگان شد

كرونا مانع صادرات صنایع غذایی ایران به همسایگان شد

لوازم فلزی: رئیس كمیسیون صنایع غذایی اتاق تهران از ضربه خوردن صادرات محصولات صنایع غذایی ایران به عراق، افغانستان و آسیای میانه به دنبال انتشار كرونا اطلاع داد.به گزارش لوازم فلزی به نقل از اتاق بازرگانی تهران، احمد فرشچیان اظهار داشت: محصولات صنایع غذایی با همه گیری کرونا در ایران از ناحیه مصرف داخل ضربه نخورده است. بلکه بیشتر مردم از کالای فله و آزاد به مصرف کالای بسته بندی و صنعتی روی آورده اند.
وی اضافه کرد: اما از این فصل به بعد صدمه های کرونا در این صنعت نمود می کند. صنایع غذایی ایران ظرفیت تولید را با نگاه به صادرات دراز مدت افزایش داده است اما به علت چالش های ناشی از همه گیری کرونا در ارسال محصول به کشورهای مختلف، زیان می بیند.
فرشچیان خاطرنشان کرد: صنایع غذایی ایران برای توسعه صادرات به عراق و افغانستان و کشورهای سی آی اس (آسیای میانه) برنامه ریزی کرده؛ اما متأسفانه همه راه ها برای رسیدن به هدف بسته شده است.
تلاش ها برای حفظ بازارهای خارجی صنایع غذایی ایران شکست خورد
وی با اشاره به اینکه در کمپین نفس برای حفظ فرصت های صادراتی در بازار کشورهای همسایه تلاش کردیم، تصریح کرد: هرچند در داخل با همکاریهای انجام شده و حمایت اتاق ایران و تهران در زمینه امهال مالیات به نتیجه خوبی رسیدیم اما در مورد مرزها، عدم همکاری کشورهای همسایه همچون عراق و ترکیه تلاشهای کمپین نفس را به نتیجه مؤثر نرساند.
رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی اتاق تهران خاطرنشان کرد: در بازار داخل، محصولات صنایع غذایی همچنان مورد استقبال مردم است و حتی درباره عرضه محصولات جدید هم مشکلی نداریم. فقط پیش تر در مقاطعی بر مبنای سیاست های دولت واردات خیلی از محصولات خارجی آزاد شده بود که حالا این محصولات در بازار عرضه نمی گردد و جایگزین های داخلی دارد.
وی بیان داشت: تولیدکنندگان داخلی می توانند محصولات جدید را با عنایت به تقاضای بازار، نیاز مردم و البته قدرت خرید خانوار تولید کنند. حضور محصولات خارجی در بازار داخل به شرکت های ایرانی ایده تولید محصولات تازه را داده است که با تقاضای مشتری داخلی سازگارتر است. برای محصولات خاص صنایع غذایی در ایران همیشه تقاضای ثابتی وجود دارد که هرچند در سال های گذشته از محل واردات تأمین می شد اما حالا از جانب صنایع داخلی پاسخ داده می شود.

1399/03/16
23:48:22
5.0 / 5
2788
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی