موفقیت انگلیس در بازار كار با وجود كرونا

موفقیت انگلیس در بازار كار با وجود كرونا

لوازم فلزی: برخلاف انتظارات قبلی نرخ بیكاری انگلیس در سطح زیر چهار درصد باقی ماند.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، مرکز آمار انگلیس اعلام نمود که شمار بیکاران این کشور در سه ماهه منتهی به آوریل با ۸۰۰۰ نفر کاهش به یک میلیون و ۳۴۰ هزار نفر رسید، نرخ بیکاری نیز بدون تغییر نسبت به ماه قبل درسطح ۳.۹ درصدی باقی ماند. بااینکه نرخ بیکاری دومین اقتصاد بزرگ اروپا هنوز از کمترین سطح خود در ۴۵ سال اخیر فاصله دارد اما این رقم کمتر از نرخ ۴.۷ درصدی است که قبل تر پیش بینی شده بود به ثبت برسد. بگفته کارشناسان، اصلی ترین عامل موثر بر نرخ بیکاری انگلیس طی این مدت مربوط به تعدیل نیرو برخی شرکت ها در نتیجه شیوع ویروس کرونا بوده است.
طی این مدت شمار شاغلان انگلیسی ۶۰۰۰ نفر بیشتر شده و به ۳۲ میلیون و ۹۹۰ هزار نفر رسیده است. نرخ اشتغال نیز که نسبت جمعیت شاغل به کل جمعیت سنی مناسب برای کار کردن را اندازه می گیرد به ۷۹.۵ درصد بالا رفته است.
متوسط نرخ بیکاری انگلیس در بازه زمانی ۱۹۷۱ تا ۲۰۱۹ معادل ۶.۹۵ درصد بوده که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به فوریه ۱۹۸۴ با ۱۲ درصد و کمترین تورم ثبت شده نیز مربوط به نوامبر ۱۹۷۳ با ۳.۴ درصد بوده است.
عملکرد بسیار عالی بازار کار انگلیس آن هم در زمانی که این کشور به سومین کانون مرگبار کرونا در جهان تبدیل گشته و خیلی از افراد با کاهش درآمدهای خود در نتیجه قرنطینه سراسری مواجه گشته اند می تواند نشانه ای از خروج تدریجی انگلیس از رکود کرونایی باشد. با این وجود هنوز خیلی از کارکنان نگران اند که شرایط کاری آنها باتوجه به کاهش احتمالی رشد اقتصادی انگلیس بدتر شود.
از طرف دیگر طبق اعلام مرکز آمار انگلیس، طی این مدت شمار شاغلین پاره وقت با ۷۴ هزار نفر افزایش به هشت میلیون و ۶۰۰ هزار نفر و شمار شاغلین خود اشتغال با ۱۴۲ هزار نفر کاهش به سه میلیون و ۴۱۰ هزار نفر رسیده است.
سارا کولز، تحلیل گر امور مالی در موسسه هارگریوز لانس داون اظهار داشت: وضعیت بازار کار هنوز هم در یکی از بهترین شرایط خود در طول سال های اخیر قرار دارد و این آمارها به ما نشان می دهیم که در سال ۲۰۲۰ نیز در راه صحیحی قرار داریم.
منبع:

1399/03/28
11:48:54
5.0 / 5
2461
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی