فروش ۱۰ میلیون بشكه نفت آرامكو در مالزی

فروش ۱۰ میلیون بشكه نفت آرامكو در مالزی

شركت بازرگانی آرامكو نزدیك به ۱۰ میلیون بشكه نفت خامی كه از زمان تعطیلی پالایشگاه مشترك آرامكو و پتروناس بر اثر آتش سوزی، در مالزی نگه داشته بود را به فروش رساند.به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، فروش نفت شرکت بازرگانی آرامکو به دنبال بهبود قیمتها در بازار محموله های تک بعد از اجرای توافق کاهش تولید ۹.۷ میلیون بشکه در روز گروه اوپک پلاس صورت گرفت.

در آتش سوزی که ماه مارس در مجتمع PIC واقع در جنوب مالزی روی داد، پنج نفر کشته شدند و این تاسیسات که فعالیت تجاری خویش را سال جاری شروع کرده بود، تعطیل شد.

پالایشگاههای آسیایی معمولا نفت را دو ماه جلوتر خریداری می کنند و ازاین رو نفت مورد نیاز این پالایشگاه پیش تر خریداری شده بود و از آنجائیکه نمی توانست پالایش شود، در مخازن و کشتی ها نگهداری می شد.

به گفته منابع آگاه، شرکت بازرگانی آرامکو گریدهای نفتی مختلف شامل نفت فوق سبک سعودی، موربان ابوظبی، اگبامی نیجریه و نفت سبک آذربایجان را از راه معامله گران مختلف برای بارگیری در ژوییه به صورت انتقال کشتی به کشتی در بندر لینگی مالزی فروخته است و خریداران شامل پالایشگاههای شمال آسیا، غولهای نفتی و شرکتهای بازرگانی اروپایی بوده اند.

بر اساس گزارش رویترز، قبل از تعطیلی، پالایشگاه مشترک آرامکو و پتروناس به ظرفیت ۳۰۰ هزار بشکه در روز نفت شیرین را پالایش می کرد.
1399/04/15
17:23:54
5.0 / 5
2278
تگهای خبر: بازار , تولید , خرید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی