معاون وزیر صمت:

بیشتر از 13 هزار شغل جدید در طرح توسعه ذوب آهن پاسارگاد بوجود آمد

بیشتر از 13 هزار شغل جدید در طرح توسعه ذوب آهن پاسارگاد بوجود آمد

به گزارش لوازم فلزی معاون وزیر صمت اظهار داشت: با بهره برداری از طرح توسعه ذوب آهن پاسارگاد كوار ۱۱۹۳ نفر اشتغال زایی مستقیم و بیشتر از ۱۲ هزار اشتغال غیرمستقیم به وجود آمد.به گزارش لوازم فلزی به نقل از مهر، داریوش اسماعیلی ظهر پنجشنبه در آئین بهره برداری طرح های توسعه ای واحد تولید آهن اسفنجی و واحد تولید گندله آهن اظهار داشت: این پروژه یکی از اصلی ترین و بزرگترین پروژه های صنعتی در کشور است که با مشارکت بخش خصوصی ایجاد و به بهره برداری رسیده است.
وی افزود: این پروژه عظیم صنعتی مشتمل بر چهار فاز صنعتی است که بخش فولاد با حجم تولید سالانه بالغ بر ۱.۵ میلیون تن و سرمایه گذاری ۶۹ میلیون یورو و ۱۵۰ میلیارد تومان بوده که فاز اول این طرح صنعتی از سال ۹۲ فعالیتهای عمرانی آن شروع شده است.
او افزود: در این بخش بالغ بر یک هزار و ۱۹۳ هزار نفر اشتغال زایی مستقیم و بیشتر از ۱۲ هزار نفر اشتغال زایی غیر مستقیم داشته است.
معاون وزیر صنعت بیان نمود: در بخش آهن اسفنجی این واحد صنعتی هم بیشتر از ۱۳۹ میلیون یورو و ۱۹۹ میلیارد تومان سرمایه گذاری داشته است که بالغ بر ۱ هزار و ۸۷۰ نفر هم اشتغال زایی مستقیم و بیشتر از ۲۰ هزار نفر اشتغال زایی غیر مستقیم بوجود آورده است. این در شرایطی است که بخش گندله سازی هم بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان در ۹۶ سرمایه گذاری صورت پذیرفت.
گفتنی است که این طرح صنعتی با ظرفیت سالانه ۱، ۸ میلیون تن و واحد تولید گندله آهن به ظرفیت سه و میلیون تن به بهره برداری می رسد که بالغ بر ۵ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری این پروژه ها است.


منبع:

1399/04/20
13:26:15
5.0 / 5
2309
تگهای خبر: تولید , سرمایه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی