رئیس شورای اسلامی شهر تهران عنوان كرد

ضرورت انتشار اوراق مشاركت یك هزار میلیاردی حمل و نقل پایتخت

ضرورت انتشار اوراق مشاركت یك هزار میلیاردی حمل و نقل پایتخت

به گزارش لوازم فلزی رئیس شورای شهر تهران اظهار داشت: در صورت تعلل و تأخیر سیستم بانكی یكهزار میلیارد تومان اوراق مشاركت اتوبوس و متروی تهران تا آخر تیر می سوزد.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، محسن هاشمی، با بیان این مطلب که در شرایط سخت کرونایی که اعتبارات عادی بودجه تحقق نمی پذیرد تخصیص اعتبار برای فعالیت مترو و اتوبوس حیاتی می باشد، اظهار داشت: نمی گردد انتظار داشت که ظرفیت مترو و اتوبوس برای حفظ فاصله اجتماعی افزایش یابد؛ اما اعتبارات آنرا تخصیص نداد. این یکهزار میلیارد تومان اوراق مشارکت مربوط به سال ۱۳۹۸ است که تا آخر تیرماه فرصت انتشار دارد.
وی افزود: شهروندان تهرانی از رئیس بانک مرکزی انتظار دارند مشکلات بروکراسی و اداری را با استفاده از اختیاراتش حل کند و دستور انتشار فوری اوراق را در فرصت کوتاه باقی مانده به بانک رفاه بدهد.
طبق گزارش سایت شهر، مهلت انتشار اوراق مشارکت سال ۱۳۹۸ که معادل یکهزار میلیارد تومان برای مترو و ۵۰۰ میلیارد تومان برای خرید اتوبوس مصوب شده بود، در انتهای سال گذشته برای چهار ماه دیگر تمدید گردید تا شهرداری بتواند از این فرصت استفاده نماید.
از اوراق مشارکت مصوب سال ۱۳۹۷ هم شهرداری تهران تنها توانست ۱۳۰۰ میلیارد تومان را منتشر کند و بفروشد که خریدار ۹۱۰ میلیارد تومان از آن که بانک آینده بود، نیمی از این مبلغ را هفته گذشته به حساب شهرداری واگذار کرد و نیمی دیگر (۴۵۵ میلیارد تومان) همچنان به حساب شهرداری واریز نشده است.
منبع:

1399/04/28
13:10:55
5.0 / 5
2422
تگهای خبر: بودجه , حمل و نقل , خرید , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی