هزینه خانوارهای ایرانی تا ۲۷ درصد بالا رفت

هزینه خانوارهای ایرانی تا ۲۷ درصد بالا رفت

لوازم فلزی: تغییرات قیمت كالا و خدمات  نشان دهنده افزایش قیمت ها در تیرماه است؛ بطوریكه خانوارهای ایرانی نسبت به همین ماه پارینه بطور متوسط 27 درصد بیشتر هزینه كرده اند و در مقایسه با خرداد امسال هم بیش از چهار درصد افزایش هزینه داشته اند.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، گرچه اعلام نرخ تورم در ماههای اخیر با کاهش در بعضی شاخص ها همراه بوده، ولی رشد هزینه ها متوقف نشده و فقط از سرعت آن کاسته شده است.
اخیرا مرکز آمار ایران گزارشی از وضعیت شاخص قیمت کالا و خدمات در تیرماه امسال منتشر نمود که نشان داد تورم سالانه (تغییرات در ۱۲ ماهه منتهی به تیر ماه) در روند نزولی قرار داشته و برای تیرماه نیز با کاهش ۱.۴ درصدی نسبت به خرداد به ۲۶.۴ درصد رسیده است. اما از طرف دیگر تورم نقطه ای که نشان دهنده تغییر قیمت نسبت به ماه مشابه سال قبل است با افزایش همراه بود؛ بطوریکه با رشد ۴.۴ درصدی به ۲۶.۹ درصد رسیده است.
بر این اساس خانوارها برای تهیه مجموعه ای از کالاها بطور متوسط حدود ۲۶.۹ درصد بیشتر از پارینه هزینه کرده اند.
گرچه میزان هزینه کرد خانوارها در تیرماه امسال افزایش داشته است، ولی در قیاس با تیر سال قبل که تورم نقطه به نقطه ۴۸ درصد گزارش شده بود حدود۲۰ درصدی کاهش دارد.
در مجموع شواهد از این حکایت دارد که از فاصله خرداد تا تیرماه امسال تورم رشد داشته و خانوارها با موج جدید افزایش قیمت مواجه بوده اند، این در حالیست که نوسان تورم ماهانه که نشان دهنده تغییر قیمت تیر نسبت به خرداد است نیز از رشد۴.۴ درصدی خبر می دهد و این افزایش قیمت را تایید می کند.
منبع:

1399/05/02
22:40:23
5.0 / 5
2055
تگهای خبر: خدمات , قیمت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی