سرمایه صندوق ضمانت تعاون افزایش یافت

سرمایه صندوق ضمانت تعاون افزایش یافت

به گزارش لوازم فلزی با اصلاح اساسنامه صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون از جانب هیات وزیران، سرمایه این صندوق از محل سود انباشته به مبلغ ۱۶۵۰ میلیارد ریال افزایش پیدا كرد.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، هیات وزیران در جلسه یکم تیر ماه ۱۳۹۹ به پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و به استناد ماده واحده قانون استفساریه در مورد اختیار اصلاح اساسنامه سازمان ها، شرکت ها و مؤسسات دولتی و وابسته به دولت، ماده (۴) اساسنامه صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون را اصلاح کرد.
بر این اساس، سرمایه صندوق مبلغ یک هزار و ۶۵۰ میلیارد ریال است که به ۱۶ میلیون و ۵۰۰ هزار سهم یکصد هزار ریالی تقسیم شده و تمامی آن متعلق به دولت می باشد. افزایش سرمایه مورد اشاره از محل سود انباشته تأمین شده است.
به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، مقام معظم رهبری در خرداد ماه سال ۱۳۸۴، به منظور ایجاد تحول اساسی در اقتصاد ملی، سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی را با رویکرد کاهش نقش دولت در اقتصاد و افزایش نقش بخش غیردولتی، با اولویت بخش تعاون، در سه بند «الف»، «ب» و «ج» با محوریت حضور مردم در اقتصـاد، به رؤسای قـوای سه گانه ابلاغ فرمودند.
دولت هم در جهت سیاست های ابلاغی به منظور تأمین شرایط و امکانات اشتغال برای همه و تحقق عدالت اجتماعی و توزیع عادلانه ثروت، اهتمام ویژه ای به ایجاد فضای امن برای سرمایه گذاری و رفع موانع آن در بخش تعاون داشته است؛ به صورتی که با همکاری مجلس شورای اسلامی و به باعث تبصره یک بند «و» ماده ۹ قانون اصلاح موادی از قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و در اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی مصوب ۱۳۸۷، علاوه بر تأسیس بانک توسعه تعـاون، به ایجاد صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون، بعنوان یک نهاد تخصصی در بخش تعاون اقدام نموده است.
از آنجائیکه یکی از اصلی ترین موانع اعطای تسهیلات اعتباری برای تعاونی ها، نداشتن وثایق کافی مورد نظر موسسات مالی و اعتباری و بالا بودن ریسک سرمایه گذاری برای این بنگاهها است، صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون، جهت توسعه بخش تعاون و رفع موانع آن، از راه اعتبارسنجی متقاضیان نسبت به صدور انواع ضمانت نامه اقدام می کند.
به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، سرمایه اولیه صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون پیش از این مبلغ ۱۲۰۰ میلیارد ریال بود که با تصویب هیات وزیران به ۱۶۵۰ میلیارد ریال افزایش یافت.
1399/05/05
14:25:21
5.0 / 5
2067
تگهای خبر: اقتصاد , دولت , سرمایه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی