سرپرست وزارت صمت اعلام كرد:

افتتاح ۳۸ طرح صنعتی با ۲۰ هزار میلیارد سرمایه و ۶ هزار نفر شتغال

افتتاح ۳۸ طرح صنعتی با ۲۰ هزار میلیارد سرمایه و ۶ هزار نفر شتغال

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: در ۸ هفته گذشته مجموعاً ۳۸ طرح صنعتی و معدنی با سرمایه گذاری بیشتر از ۲۰ هزار میلیارد تومان و اشتغال زایی مستقیم برای ۶ هزار نفر به بهره برداری رسیده است.به گزارش لوازم فلزی به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، حسین مدرس خیابانی در مراسم بهره برداری ۵ طرح صنعتی، معدنی و لجستیکی که با دستور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهور انجام شد، اضافه کرد: امروز هم در چارچوب هفته هشتم این طرح ها با سرمایه گذاری بیشتر از ۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان برای ۱۷۰۰ نفر مستقیماً اشتغالزایی شده است.
وی افزود: در همین راستا علاوه بر طرح آرین شیمی که در بهشهر استان مازندران و در منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد به بهره برداری رسید، طرح های تولید فولاد در استان خوزستان که با فناوری های خاص راه اندازی شده که فقط ۳ شرکت در سطح دنیا با این تکنولوژی در حال فعالیت هستند، طرح کربنات سدیم و دو طرح سیلوی گندم در استان فارس با ظرفیت ۷۰ هزار تن در شهرستان های اقلید و داراب افتتاح می شوند.
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام نمود: در بخش سیلو سازی قبل از انقلاب اسلامی فقط ۷۰۰ هزار تن ظرفیت ذخیره سازی گندم در کشور وجود داشت که امروز این ظرفیت به بیشتر از ۲۲ میلیون تن رسیده است.
مدرس خیابانی افزود: ۱۷.۵ میلیون تن از این ظرفیت، مربوط به سیلوهای استاندارد بلند و چهار و نیم میلیون تن انبارهای ذخیره گندم هستند.
مدرس خیابانی اظهار داشت: از مجموع ۲۲ میلیون تن ظرفیت ذخیره سازی گندم بالغ بر ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تن سیلو در دولت یازدهم و دوازدهم، عموماً توسط بخش خصوصی و راه اندازی شده است.
وی در مورد طرح آرین شیمی توضیح داد: این طرح ایجادی با ظرفیت ۳۰۰ هزار متر مکعب تولید تخته ام دی اف با سرمایه گذاری بیشتر از ۹۰۰ میلیارد تومان راه اندازی شده است.
مدرس خیابانی افزود: همین شرکت هفته گذشته طرحی مشابه با این طرح را در استان گیلان به بهره برداری رساند که در مجموع ۶۰۰ هزار مترمکعب به ظرفیت تولید تخته ام دی اف کشور افزوده شده و حدود ۲۵ درصد تولید این محصول در کشور رشد داشته است.
وی اشاره کرد: الان ظرفیت تولید ام دی اف به حدود ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار مترمکعب در کشور رسیده و با بهره برداری از این دو طرح علاوه بر تحقق جهش تولید، کشور به خودکفایی رسیده است.
وی با اشاره به برنامه روز گذشته خود در افتتاح دو طرح توسعه ای شرکت های ساوین تاب و کاله مازندران اظهار داشت: این دو طرح هم مجموعاً با سرمایه گذاری بیشتر از ۴۳۰ میلیارد تومان در این استان به بهره برداری رسیده اند.
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت اشاره کرد: خروجی نخست برنامه های افتتاح و بهره برداری طرح های صنعتی کشور اشتغالزایی پایدار و ایجاد رونق صنعتی و همینطور تحول در فرهنگ اقتصادی منطقه است.
مدرس خیابانی با اشاره به برنامه های ویژه برای توسعه بندر امیرآباد و ایجاد زیرساخت های تجاری در این منطقه، از آغاز عملیات اجرایی شهرک صنعتی بهشهر با حدود هزار هکتار وسعت اطلاع داد.
وی اضافه کرد: این شهرک با وسعتی حدود ۵۰ درصد شهرک های صنعتی حال حاضر استان مازندران، می تواند تحول بزرگی را در این استان ایجاد کند.
مدرس خیابانی اعلام نمود: فاز نخست این شهرک با ۲۲۰ هکتار وسعت تا فروردین ماه عملیاتی شده و استقرار واحدها صنعتی در آن شروع می شود.
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با یادآوری اهمیت افتتاح طرح های ام دی اف در مازندران و گیلان اظهار داشت: این طرح ها در پر کردن ظرفیت خالی این صنعت، تکمیل زنجیره تولید و ایجاد ظرفیت های صادراتی مؤثر خواهند بود و در عمل می تواند به پتانسیل های تجاری استان مازندران کمک بیشتری نماید.
وی با اشاره به دستور ویژه رئیس جمهور برای فعال سازی ظرفیت های تجاری استان های شمالی اظهار داشت: با نگاه به توسعه مراودات تجاری با کشورهای CIS و شمال دریای خزر توجه ویژه ای به توسعه زیرساخت های تجاری در استان های شمالی در حال انجام می باشد.
مدرس خیابانی در بخش دیگری از سخنان خود اعلام نمود: سال جاری برای افتتاح واحدهای فولادی و افزایش ۲۶ میلیون تنی زنجیره فولاد برنامه ریزی شده که طی همین مدت و از شروع سال تابحال بیشتر از ۱۶ میلیون طرح افتتاح و در مدار تولید قرار گرفته است.
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در انتها اشاره کرد: الان بیشتر از ۴۰۰۰ طرح با پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد در حال تکمیل و راه اندازی هستند که تا آخر دولت دوازدهم شرایط بهره برداری آنها حتما مهیا خواهد شد.

1399/05/10
13:45:46
5.0 / 5
1877
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی