دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مطرح كرد:

سهم اندك بخش تولید و صنعت كشور از معوقات بانكی

سهم اندك بخش تولید و صنعت كشور از معوقات بانكی

به گزارش لوازم فلزی دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید كشور با اشاره به سهم اندك بخش تولید و صنعت از معوقات بانكی، اظهار داشت: پیشنهاد دبیرخانه، استفاده از كارشناسان دادگستری برای محاسبه دقیق میزان معوقات است.به گزارش لوازم فلزی به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، هفتاد و دومین جلسه دبیرخانه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور با موضوع بررسی روش اجرای وظایف قانونی مندرج در ماده ۶۱ قانون رفع موانع تولید در خصوص تعیین تکلیف بدهی معوق بانکی واحدهای تولیدی اجرا شد.
میثم زالی در این نشست با اشاره به آمار یکی از نهادهای قانونی درباره نکول تسهیلات بانکی، اظهار داشت: طبق این آمار حدود ۲۳ درصد از تسهیلات بانکی گرفتار نکول می شوند که درصد بسیار کمی از این نکول مربوط به بخش تولید است.
دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور گفت: حل و فصل این مساله در اولین مرحله به نفع خود بانک هاست؛ یکی از اصلی ترین خواسته های سیستم بانکی وصول مطالبات و پرداخت معوقات است و در صورتیکه سامانه ای طراحی شود که در آن قوانین و مقررات بانک مرکزی نیز لحاظ و میزان دقیق و صحیح بدهی به افراد اعلام گردد، تولیدکنندگان نیز مایل به تسویه بدهی خود هستند. بدین ترتیب مانع بزرگی از پیش پای تولید و سیستم بانکی برداشته خواهد شد.
وی اشاره کرد: پیشنهاد دبیرخانه استفاده از ظرفیت کارشناسان رسمی دادگستری برای محاسبه دقیق میزان معوقات است. جهت بررسی بیشتر و دقیق تر اعضا، تصمیم گیری درباره این پیشنهاد به جلسه هفته آینده موکول شد.


منبع:

1399/05/26
23:51:25
5.0 / 5
2204
تگهای خبر: تولید , صنعت , معدن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی