اگر مالیات سكه در سال ۹۷ را نپرداخته اید، بخوانید

اگر مالیات سكه در سال ۹۷ را نپرداخته اید، بخوانید

معاون سازمان امور مالیاتی خطاب به كسانی كه در سال ۱۳۹۷ سكه خریده اند اما مالیات آنرا نپرداخته اند، اظهار داشت: این افراد در صورتیكه بیشتر از ۲۰۰ سكه خریده باشند، می توانند سال جاری اظهارنامه پر كنند و كسانی كه كمتر از ۲۰۰ سكه خریداری نموده باشند هم می توانند طبق دستورالعمل سال ۱۳۹۷ مالیات خویش را بپردازند.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، سازمان امور مالیاتی اخیرا دستورالعمل دریافت مالیات از خریداران سکه در سال ۱۳۹۸ را منتشر نموده که بر مبنای آن تمامی اشخاص حقیقی که پارسال به خرید حداکثر ۱۸۵ قطعه سکه اقدام نموده اند، مشمول مالیات می شوند و میزان مالیات مقطوع قابل پرداخت آنها برپایه تعداد سکه تحویلی طی سال ۱۳۹۸ بدین گونه است که تا ۱۰ قطعه سکه مشمول مالیات نمی شوند و نسبت به مازاد ۱۰ تا ۳۰ سکه به ازای هر سکه ۴۰۰ هزار تومان و نسبت به مازاد ۳۰ تا ۵۰ سکه به ازای هر قطعه سکه ۵۲۰ هزار تومان مشمول پرداخت مالیات می شوند. علاوه بر این، نسبت به مازاد ۵۰ تا ۱۸۵ عدد سکه به ازای هر قطعه سکه معادل ۶۵۰ هزار تومان مالیات مقطوع برای آنها محاسبه می شود.
این در شرایطی است که خریداران سکه در سال ۱۳۹۷ تا ۲۰ سکه از پرداخت مالیات معاف بوده و نسبت به مازاد ۲۰ تا ۶۰ سکه به ازای هر سکه معادل ۱۵۰ هزار تومان و به مازاد ۶۰ تا ۱۰۰ سکه به ازای هر سکه باید ۲۰۰ هزار تومان مالیات بپردازند. همینطور نسبت به مازاد ۱۰۰ تا ۲۰۰ سکه، به ازای هر سکه مکلف به پرداخت ۲۵۰ هزار تومان مالیات مقطوع هستند.
بنابراین، این ارقام نشان داده است که نحوه و نرخ مالیات از خریداران سکه در سال ۱۳۹۸ نسبت به سال ۱۳۹۷ سخت گیرانه تر شده و با افزایش قابل توجهی روبرو شده است.
در همین رابطه محمد مسیحی، معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی به ایسنا توضیح داد: برای دریافت کنندگان سکه در سال۱۳۹۷ دستورالعمل پرداخت مالیات مقطوع تا تعداد ۲۰۰ سکه صادر گردیده است و برای خریداران سال جاری سکه هم در سال ۱۴۰۰ اقدام خواهد شد. همچنین، خریداران سکه بالاتر از ۲۰۰ عدد در سالهای ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ هم مکلف به تسلیم اظهارنامه هستند.
به قول وی دلیل اینکه خریداران سکه در سال ۱۳۹۸ مشمول این مالیات شده اند، این است که تا آخر مرداد ۱۳۹۹ مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی یا پرداخت مالیات مقطوع برای عملکرد سال ۱۳۹۸ وجود دارد.
مسیحی تصریح کرد که بر اساس مفاد قانون مالیات های مستقیم، کلیه اشخاصی که به خرید و فروش سکه فعالیت دارند، مشمول مالیات بر درآمد و مکلف به پرداخت مالیات متعلق هستند.
معاون سازمان مالیاتی در پاسخ به اینکه خریداران سکه در سال ۱۳۹۷ که مالیات خویش را نپرداخته اند، چه باید کنند؟ اظهار داشت: افرادی که در سال ۱۳۹۷ بیشتر از ۲۰۰ سکه خریده اند، سال جاری می توانند اظهارنامه پر کنند و کسانی که کمتر از ۲۰۰ سکه خریداری نموده اند طبق دستورالعمل سال ۱۳۹۷ می توانند مالیات خویش را پرداخت کنند.1399/05/28
10:01:01
5.0 / 5
2206
تگهای خبر: خرید , مالیات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی