نسبت به مدت مشابه سال گذشته رخ داد؛

افزایش ۷۰ درصدی تولید آلومینیوم در ۵ ماهه نخست سال جاری

افزایش ۷۰ درصدی تولید آلومینیوم در ۵ ماهه نخست سال جاری

لوازم فلزی: سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران اعلام نمود: تولید شمش آلومینیوم در پنج ماه نخست سال ۹۹ با رشد ۷۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل همراه شد.به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایمیدرو، تولید شمش آلومینیوم در پنج ماه نخست سال ۹۹ با رشد ۷۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل همراه شد.
بر این اساس، با عنایت به هدفگذاری تولید این فلز استراتژیک در برنامه های توسعه کشور، تولید این محصول از آغاز سالجاری تا آخر مرداد ماه در واحدهای آلومینیوم سازی، حدود ۱۷۵ هزار تن بوده که در مقایسه با عملکرد مدت مشابه سال قبل حکایت از رشد تولید ۷۰ درصدی این محصول دارد.
تولید این محصول به تفکیک واحدهای تولیدکننده آلومینیوم در کشور شامل شرکت آلومینیوم ایران با تولید بیشتر از ۸۰ هزار تن رشدی معادل ۶ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است این رقم برای شرکت المهدی و هرمزال بیشتر از ۶۶ هزار تن با رشدی معادل ۱۶۰ درصد است. در همین راستا شرکت آلومینای ایران با راه اندازی واحد شمش در یکسال اخیر در این زمان بیشتر از ۹ هزار تن تولید داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۰۷ درصد رشد تولید داشته است.
یکی از بزرگترین علل رشد تولیدات در این بخش، ورود ظرفیت های جدید به مدار تولید است که در ابتدای سال جاری آلومینیوم جنوب بعنوان بزرگترین، مجهزترین و کامل ترین خط تولید این فلز در کشور افزوده شد که تابحال با با ورود ۶۴ دیگ به مدار تولید، حدود ۲۳ هزار تن تولید داشته است.

1399/06/15
14:28:41
5.0 / 5
2083
تگهای خبر: تولید , شركت , صنایع , معدن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی