یك مقام مسئول اعلام كرد:

محدودیت ثبت سفارش 2400 ردیف تعرفه دارای مشابه داخلی

محدودیت ثبت سفارش 2400 ردیف تعرفه دارای مشابه داخلی

به گزارش لوازم فلزی یك مقام مسئول با اشاره به تاكیدات مقام معظم رهبری در دیدار با هیات دولت، از محدودیت ثبت سفارش 2400 قلم كالای دارای مشابه داخلی آگاهی داد و اظهار داشت: صدور كارت بازرگانی یكبارمصرف یا موقت ممنوع می باشد.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، سعید عباسپور، مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تاکیدات ویژه مقام معظم رهبری در دیدار با هیات دولت درباب لزوم کنترل واردات بی رویه و واردات اقلام کالایی لوکس به کشور اظهار داشت: هم اکنون محدودیت ثبت سفارش اقلام غیر ضرور و یا مشابه تولید داخل به میزان ۲۴۰۰ ردیف تعرفه از مجموع ۸۱۰۰ ردیف تعرفه اعمال می شود.
وی اضافه کرد: امسال همین طور ضوابط کارتابل فنی برای کنترل و جلوگیری از ورود کالاهای مشابه تولید داخل و درباب سقف و سابقه برای وارد کنندگان کالا اعمال می شود.
عباسپور افزود: در طول این مدت محدودیت ثبت سفارش برای مواد اولیه واحدهای تولیدی به میزان ۲۰ درصد بیشتر از میانگین هر سال اعمال می شود.
وی اظهار داشت: ۳۲۰۰ ردیف تعرفه که در مقابل صادرات بودند و نیاز به رعایت سقف و سابقه نداشتند نیز حذف شده اند و معافیت سقف و سابقه واردات برای موبایل نیز در طول این مدت حذف گردیده است.
مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت درباب اقدامات انجام شده برای ساماندهی کارت های بازرگانی نیز توضیح داد: در همین راستا عدم ارائه خدمات در رابطه با کارت بازرگانی تا تسویه تعهدات ارزی برابر با تکالیف وزارت متبوع، مندرج در بند ۷ بسته سیاستی نحوه برگشت ارز حاصل از صادرات به سازمان های استانها ابلاغ گردیده است.
عباسپور اشاره کرد: همین طور برای جلوگیری از سو استفاده احتمالی و انباشتگی تعهدات ارزی تا اطلاع ثانوی صدور مجوز موردی برای صادرکنندگان مبتدی ممنوع شده است.
وی اعلام نمود: باتوجه به مصوبات قرارگاه جهش تولید اعمال سقف ۵۰۰ هزار دلاری صادرات برای کارت اولی ها به استثنای واحدهای تولیدی صادر گردیده است.
عباسپور یادآوری کرد: در طول این مدت باتوجه به مصوبات کارگروه پایش رفتار تجاری، کارت بازرگانی صادر کنندگان غیر تولیدی به سبب عدم ایفای تعهدات ارزی تعلیق شده و همین طور صدور و تمدید کارت بازرگانی برای کلیه اسامی معرفی شده با کمتر از ۷۰ درصد ایفای تعهدات ارزی ممنوع می باشد.
مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات در آخر اشاره کرد: صدور هرگونه کارت بازرگانی تحت عنوان «یکبارمصرف»، «موقت» و یا عناوین مشابه ممنوع شده است.


منبع:

1399/06/16
22:37:58
5.0 / 5
1848
تگهای خبر: تولید , خدمات , دولت , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی