راه اندازی ۲ میلیون و ۳۷۱ هزار مسكن مهر تابحال

راه اندازی ۲ میلیون و ۳۷۱ هزار مسكن مهر تابحال

از سال 1388 تا كنون دو میلیون و 371 هزار و 541 واحد مسكن مهر تامین اعتبار شده كه البته تا آخر سال گذشته 344 هزار واحد هنوز تكمیل نشده بود.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، مقرر است تا آخر سال ۱۳۹۹ تعداد ۳۴۴ هزار واحد باقیمانده مسکن مهر، منهای آن تعداد که دارای مشکلات حقوقی است تکمیل شود.
از سال ۱۳۸۶ تابحال دو میلیون و ۳۶۸ هزار و ۸۶۸ واحد مسکن مهر تعریف شده است. البته آمار بانک مسکن از سال ۱۳۸۸ تابحال از تامین اعتبار دو میلیون و ۳۷۱ هزار و ۵۴۱ واحد حکایت دارد.
به هر ترتیب تا امروز دو میلیون و ۵۹ هزار و و ۶۴۱ واحد مسکونی مهر در شعب بانک مسکن تعیین تکلیف شده که به معنای تحویل واحد است. این تعداد تا ابتدای بهمن ماه ۱۳۹۸ بیش از دو میلیون و ۲۴ هزار و ۲۶۸ واحد بود.
بدین ترتیب ۳۱۱ هزار و ۹۰۰ واحد باقی مانده که یا دارای پیشرفت فیزیکی مناسبی هستند و تا آخر سال جاری واگذار می شوند یا به سبب مشکلات حقوقی از پیشرفت کمتر از ۳۰ درصد برخوردار می باشند و بانک مسکن نمی تواند آنها را به مرحله فروش اقساطی برساند.
محمود شایان، مدیرعامل بانک مسکن با اعلان اینکه بانک مسکن در ۵ ماه اول امسال ۱۳۲ میلیارد و ۸۹۵ میلیون تومان تسهیلات ساخت به پروژه های باقی مانده و در حال ساخت در طرح مسکن مهر پرداخت کرده گفته است: در همین مدت زمانی، ما در طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن کار عملیات تجهیز منابع و اعتبارات لازم برای پرداخت بیش از ۱۰۰ هزار فقره تسهیلات را برعهده داشتیم و در کنار آن علاوه بر نوسازی بافت های فرسوده شهری نیز بازسازی شهرها و مناطق لطمه دیده از حوادث غیرمترقبه را تامین مالی کرده است.
مدیر عامل بانک مسکن اشاره کرد: از شروع طرح مسکن مهر تا اختتام مرداد ماه سال ۹۹ بانک مسکن در مجموع ۵۴ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان تسهیلات ساخت به پروژه های مسکن مهر تزریق کرد. این تسهیلات با نرخ های سود ۴ درصد و ۷ درصد و ۹ درصد در شهرهای مختلف و متناسب با پیشرفت فیزیکی ساختمان ها پرداخت گردید.
قول وزیر برای اتمام مسکن مهر در سال جاری
وزارت راه و شهرسازی در سالی که گذشت مهمترین اهداف حوزه مسکن خودرا بر اجرای ۴۰۰ هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن، تکمیل ۵۰۰ هزار واحد نیمه کاره مسکن مهر و تامین زیرساخت های این ابر پروژه گذاشت. با وجود آنکه آمار رسمی از دو طرح مذکور هنوز جمع آوری نشده گزارش های میدانی حاکی از آنست که طرح اقدام ملی در بعضی حوزه های مشارکتی با سازندگان به پیشرفت ۳۰ تا ۵۰ درصد رسیده و حدود ۱۴۰ هزار واحد مسکن مهر در سال ۱۳۹۸ تکمیل شده است. محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی قول داده ۹۰۰ هزار واحد مسکونی شامل طرح اقدام ملی و مسکن مهر را تا آخر سال ۱۳۹۹ تحویل دهد.1399/06/23
21:49:19
5.0 / 5
1558
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی