ضرورت نگاه صادراتی شركت دخانیات گیلان به نیاز توتون بازار روسیه

ضرورت نگاه صادراتی شركت دخانیات گیلان به نیاز توتون بازار روسیه

به گزارش لوازم فلزی از گیلان مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد كشور اظهار داشت: باید به نیاز كشور روسیه به توتون تمركز نماییم و شركت دخانیات گیلان نگاه صادراتی به محصولات خود داشته باشد.


رضا مسرور در جلسه دخانیات گیلان که در سالن جلسات این شرکت برگزار شد، اظهار نمود: سالانه این صندوق ۵۰۰۰ میلیارد تومان حقوق پرداخت می کند که بخش اعظمی از این پول را باید از شرکت های تابعه تأمین نماییم، پس شرکت ها تلاش کنند، حتما سودآور باشند.
وی اضافه کرد: ورود شرکت دخانیات به بورس ضروریست و حتما جذابیت زیادی برای بازار سهام خواهد داشت.
مسرور افزود: برنامه ریزی شود تا پیش از آخر سالجاری حتما شرکت دخانیات وارد بازار بورس شود.
وی تصریح کرد: یکی از مهمترین کارها در شرکت دخانیات مدیریت عالی است، چونکه مدیریت عادی فقط به درد شرایط عادی می خورد این در حالیست که الان ما در شرایط جنگ اقتصادی به سر می بریم، پس مدیران شرکت دخانیات باید جسارت و خلاقیت داشته باشند.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد کشور خاطرنشان کرد: یکی از مشکلاتی که شرکت های دخانیات دارند کمبود نقدینگی است و این مشکل را می توان با تبدیل دارایی های غیرمولد به مولد حل کرد.
وی اظهار داشت: با پولی که از تبدیل دارایی های مولد به دارایی های غیرمولد کسب می شود، می توان سرمایه در گردش شرکت ها را هم تأمین کرد.
مسرور تصریح کرد: شرکت دخانیات گیلان بزرگترین شرکت دخانیات کشور است، لازم است افزایش تولید طبق برنامه در این شرکت پیش برود و این کار شدنی است.
وی اضافه کرد: بعد از افزایش تولید، قیمت گذاری محصور محصولات شرکت های دخانیات کاری بسیار فنی است که باید از روی تحقیق صورت گیرد.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد کشور با اشاره به اینکه باید نگاه صادراتی به کشورهای همسایه داشته باشیم، خاطرنشان کرد: گیلان استانی همسایه با کشوری مانند روسیه است که سالانه ۵۰۰۰ دلار واردات توتون و سیگار دارد و ما از نیاز این کشور تابحال هیچ استفاده ای نکرده ایم و سفارش دارم حتما به این امر توجه گردد.
در ادامه سیاوش امینی مدیرعامل شرکت دخانیات گیلان هم اظهار داشت: این شرکت همواره فراز و نشیب های فراوانی را طی کرده است. هم اکنون ۵ سالن دارد و از نظر تولید هم روند رو به رشدی دارد.
وی اضافه کرد: سال جاری علاوه بر غرب گیلان کشت توتون در رودبار هم انجام شد و شاهد تولید ۲ تنی توتون در این شهرستان بودیم.
امینی تصریح کرد: این شرکت ۱۴ هزار متر مربع انبار دارد که ۵۰۰۰ مترمربع آن مسقف است و به لحاظ نیروی انسانی و قطعات ماشین آلات وضعیت بسیار بهتری نسبت به سال های گذشته دارد.
وی اظهار داشت: حتی در دوران کرونا هم در دو شیفت کار کردیم و حتی اضافه کار یک نیرو در این شرکت قطع نشد.
امینی اظهار نمود: حمایت های تجهیزاتی و نقدینگی می تواند کمک نماید تولید روزانه این شرکت بیشتر از پیش افزایش یابد.1399/06/27
00:39:08
5.0 / 5
1582
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی