بازبینی در محدودیت حداقل ظرفیت جهت صدور جواز تأسیس های جدید

بازبینی در محدودیت حداقل ظرفیت جهت صدور جواز تأسیس های جدید

معاون طرح و برنامه وزارت صمت اعلام نمود با عنایت به لزوم رفع موانع تولید، بهبود فضای كسب و كار و پشتیبانی از سرمایه گذاری جدید در سالی كه توسط مقام معظم رهبری با عنوان جهش تولید نام گذاری شد، بازبینی در دستورالعمل اعمال محدودیت حداقل ظرفیت جهت صدور جواز تأسیس برای سرمایه گذاری های جدید به سازمان های استانی ابلاغ گردید.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، سعید زرندی اظهار نمود: در سال ۱۳۹۵ برای صدور جواز تاسیس ۸۶ فعالیت صنعتی، حداقل ظرفیت تعیین شده بود که سرمایه گذارانی که می خواستند جواز بگیرند، باید آنرا رعایت می کردند و پایین تر از ظرفیت های اعلام شده جوازی صادر نمی شد.
وی ادامه داد: برپایه درخواست سازمان های صنعت، معدن و تجارت استانی و تقاضاهای واصله از جانب سرمایه گذاران جدید (عمدتاً کوچک و متوسط) نقاط ضعف و قوت ابلاغیه مذکور در جلسات مختلف و به صورت جامع بررسی گردید.
معاون طرح و برنامه وزارت صمت اظهار داشت: تعداد رشته کارهای مشمول محدودیت فوق، از ۸۶ رشته فعالیت، به ۱۶ رشته فعالیت که رعایت حداقل ظرفیت تولید به سبب اهمیت رقابت پذیری این صنایع، اجتناب ناپذیر است، کاهش یافته و به سازمان های استانی ابلاغ گردید.
زرندی اشاره کرد: البته از سازمان های استانی می خواهیم که در غالب سفارش به سرمایه گذاران جدید درباره رعایت حداقل ظرفیت این رشته ها عمل کنند اما دیگر محدودیت صدور جواز نخواهیم داشت.
منبع:

1399/07/05
13:39:35
5.0 / 5
1490
تگهای خبر: تولید , سرمایه , صنایع , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی