تا افق ۱۴۰۴؛

43 هزار هكتار به سطح گلخانه های كشور افزوده می شود

43 هزار هكتار به سطح گلخانه های كشور افزوده می شود

به گزارش لوازم فلزی خراسان جنوبی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان مركزی تعاون روستایی ایران اظهار داشت: دولت تمام تلاش خودرا می كند تا افق 1404 میزان 43 هزار هكتار به سطح گلخانه های كشور كه در سال 92 حدود 8800 هكتار بود، اضافه كند.


محمد علی طهماسبی، امروز یکشنبه ۱۳ مهر در حاشیه بازدید وزیر جهاد کشاورزی از مجتمع گلخانه ای محمدیه خوسف در جمع خبرنگاران اظهار نمود: در مناطقی با آب و هوای خشک همانند خراسان جنوبی باید از آب بیشترین استفاده را کرد که در این راستا گلخانه ها یک سیستم متراکم کشاورزی مطلوب هستند.

به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، وی با اعلان اینکه توسعه گلخانه ها جزء طرح های اقتصاد مقاومتی و جهش تولید است، اشاره کرد: هم اکنون سطح گلخانه های کشور به ۲۰ هزار هکتار رسیده و در تمام استان های کشور توسعه سطح گلخانه ها در حال انجام می باشد.

طهماسبی بیان کرد: بیشتر گرایش ما به سمت مناطق خشک و کم آب است؛ بدین سبب دولت تسهیلاتی به متقاضیان پرداخت و در زمینه عملیات زیربنایی شهرک های گلخانه ای کمک می نماید.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران اظهار نمود: استاندار خراسان جنوبی با جدیت توسعه گلخانه ها را دنبال می کند که امیدواریم با اعتبارات ملی و استانی شهرک های گلخانه ای در این استان راه اندازی و زمینه تولید و اشتغال در استان فراهم گردد.

طهماسبی افزود: بازار بیشتر محصولات گلخانه ای در کشور صادراتی است و امیدواریم خراسان جنوبی با نهضت گلخانه ای که راه اندازی کرده دراین زمینه موفق باشد، ما هم کمک می نماییم تا بتوان حرکت موثری در استان خراسان جنوبی رقم بخورد.

وی بیان کرد: کشاورزان خراسان جنوبی مطمئن باشند وزارت جهاد کشاورزی اجازه نمی دهد زرشک کاران متضرر شوند؛ در نتیجه محصول را یا خریداری، صادر و به فروش می رسانیم.

وی اشاره کرد: برای متقاضیان راه اندازی گلخانه ها در مناطق کم برخوردار، تسهیلات ارزان قیمت در نظر گرفته شده است، اما این افراد باید به سمت محصولات با ارزش بالا و نیاز آبی کم سوق داده شوند.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با اشاره به مشکل انبار شدن محصول زرشک کشاورزان خراسان جنبوبی، تصریح کرد: در آستانه فصل برداشت باردیگر زشک هنوز محصول سال قبل کشاورزان فروش نرفته و هفت هزار تن زرشک استان در انبارها موجود است که سازمان تعاون وارد این مساله شده است و خرید توافقی زرشک از کشاورزان انجام شده که با فروشگاه های زنجیره ای در تهران برای فروش این محصول هماهنگی لازم انجام شده است.


منبع:

1399/07/13
20:58:32
5.0 / 5
1419
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی