رئیس پارك فناوری دانشگاه تهران خبر داد

مركز نوآوری صنایع نفت، گاز و پتروشیمی ایجاد می شود

مركز نوآوری صنایع نفت، گاز و پتروشیمی ایجاد می شود

رئیس پارك علم و فناوری دانشگاه تهران از راه اندازی مركز نوآوری صنایع نفت، گاز و پتروشیمی در شهر دانش دانشگاه تهران پس از راه اندازی مركز نوآوری تحول دیجیتال در صنعت فولاد آگاهی داد و اظهار داشت: در نظر داریم بخش شمال امیرآباد را برای IOT صنایع دیجیتال برنامه ریزی نماییم كه مركز دیجیتال صنایع شود.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، دکتر عباس زارعی هنزکی امروز در اولین رویداد ریورس پیچ ۳S مرکز نوآوری تحول دیجیتال در صنعت فولاد با بیان این که برای توسعه صنعت وجود حلقه دولت، دانشگاه و صنعت ضروری می باشد، در ادامه اظهار نمود: با تأسیس مرکز تحول دیجیتال فولاد بر آن شدیم استارت همکاری شرکت های استارتاپی با صنایع بزرگ زده شود.
وی با بیان این که در رویداد ریورس پیچ ۳S صنعت فولاد مبارکه کشور ۷ چالش مطرح و برمبنای برنامه ریزی تا آخر سال ۹۹ از طرف استارتاپها پاسخ ها داده می شود، اظهار داشت: رویداد دیگری هم در بهمن ماه برگزار می شود.
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با بیان این که دنیا در نسل چهارم انقلاب صنعتی قرار دارد، اضافه کرد: زنجیره ارزشی فولاد در تحول دیجیتال فولاد مبارکه از سنگ معدن تا رنگ است؛، یعنی از زمان آغاز تولید فولاد از معدن تا تولید ورق های گالوانیزه که بر بدنه خودرو می نشیند.
دکتر زارعی افزود: در این زنجیره ارزشی از IOT(اینترنت اشیاء)، اینترنت اشیاء صنعتی، واقعیت مجازی و... استفاده می شود؛ اتفاقاتی که در دیجیتال مفهوم پیدا می کند.
وی این رویداد را در نوع خود بی نظیر برشمرد و اضافه کرد: مهندس عظیمایی، مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه با نوع رویکرد توسعه ای و حمایتی در رابطه با بحث نوآوری، ایجاد و انتقال تکنولوژی حضور دارد.
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با اشاره به اینکه تحول دیجیتال در دنیا از کشورهای اروپایی در سال ۲۰۱۲ آغاز شد، اظهار داشت: از آن پس برنامه ریزی ها و راهبری ها به سمت تحول دیجیتال شکل گرفت.
دکتر زارعی با تاکید بر لزوم قرار گرفتن صنایع کشور همچون صنایع بزرگ در راه رشد و تحول دیجیتال، اشاره کرد: در این راه حلقه ای میان دانشگاه، صنعت و دولت شکل گرفت که این ۳ حلقه زنجیره ارزشی را در بر می گیرند.
وی با بیان این که مرکز تحول دیجیتال در زمینی به مساحت ۱۴۰۰ متر مربع و زیر بنای ۱۷۰۰ متر مربع در کنار دیتا سنتر و دیتا ساینس سنتر قرار دارد، تصریح کرد: در این رویداد توسعه ای به حل چالش های صنعت فولاد در جهت تحول دیجیتال کمک می شود تا بتواند بعنوان هاب و سنتر عمل کند.1399/07/23
00:17:54
5.0 / 5
1374
تگهای خبر: تولید , خودرو , دولت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی