در گزارش لوازم فلزی مطرح شد؛

فروش لوازم خانگی ۵۰ درصد كاهش یافته است

فروش لوازم خانگی ۵۰ درصد كاهش یافته است

رئیس اتحادیه لوازم خانگی با اشاره به اینكه كاهش قدرت خرید مردم باعث ریزش ۵۰ درصدی فروش لوازم خانگی نسبت به سال گذشته شده است، اظهار داشت: قیمت های كنونی بازار گران است و مربوط به گرانفروشی نمی گردد.اکبر پازوکی در گفت و گو با خبرنگار مهر، در مورد وضعیت بازار لوازم خانگی، تصریح کرد: هم اکنون به علت مسائلی همچون افزایش بی رویه قیمت ها و کاهش قدرت خرید مردم، فروش لوازم خانگی افت کرده و بازار تقریباً راکد شده است؛ وضعیت به شکلی است که می توان گفت نسبت به سال گذشته، فروش لوازم خانگی ۵۰ درصد کاهش یافته است. ازاین رو امید داریم سال آینده اداره مالیات عنایتی به این مسائل داشته باشد و کمکی کند.
رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی به قیمت لوازم خانگی اشاره نمود و اظهار داشت: تولیدکنندگان باید در مورد قیمت لوازم خانگی توضیح دهند چونکه آنها مواد اولیه را از بورس تهیه و مبادرت به تولید کالا می کنند. اصناف کالا را با قیمت مشخصی از تولیدکننده می خرند و سپس با یک سود متعارف به فروش می رسانند.
گرانی کالاها ناشی از افزایش قیمت مواد اولیه است
پازوکی با اشاره به افزایش قیمت مواد اولیه، خاطرنشان کرد: وضعیت ۱۰ روز گذشته را مشاهده کنید که قیمت ها به چه شکلی افزایش یافته اند؛ بعنوان نمونه نرخ سکه که چگونه از ۱۰ میلیون به بیشتر از ۱۶ میلیون تومان رسیده است، وضعیت قیمت مواد اولیه هم به همین شکل است. گرانی مواد اولیه منجر به افزایش قیمت نهایی محصول شده است.
وی افزود: با عنایت به وضعیت قدرت خرید مردم و رکود بازار، حتی در بعضی موارد فروشنده به جهت اینکه بتواند امورات خویش را بگذراند، فقط با یک سود ۲۰۰ یا ۵۰۰ هزار تومانی کالا را می فروشد.
رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی اظهار داشت: ازاین رو نمی توان اظهار داشت که در بازار لوازم خانگی گرانفروشی داریم بلکه به علت افزایش نرخ مواد اولیه و بالا رفتن قیمت تمام شده، شاهد «گرانی» کالاها هستیم.
وی خاطرنشان کرد: سه سال پیش با ۱۰۰ میلیون تومان می توانستیم ۳۰ عدد یخچال سایدبای ساید بخریم اما سال جاری با همان ۱۰۰ میلیون تومان، دو عدد ساید هم نمی توانیم بخریم، ازاین رو اصلاً نمی توان اظهار داشت که مقصر این گرانی ها تولید کننده یا عرضه کننده است بلکه همانطور که اشاره کردم افزایش نرخ مواد اولیه و مؤلفه های دیگری همچون نرخ ارز، باعث این وضعیت شده است.

1399/07/27
12:46:07
5.0 / 5
1610
تگهای خبر: بازار , تولید , خرید , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی