یك مقام مسئول:

افزایش قیمت مواد شوینده اجتناب ناپذیر است

افزایش قیمت مواد شوینده اجتناب ناپذیر است

به گزارش لوازم فلزی مدیركل نظارت بر محصولات بهداشتی سازمان حمایت مصرف كنندگان اظهار داشت: به سبب افزایش 40 تا 50 درصدی قیمت مواد اولیه شوینده ها، افزایش قیمت مواد شوینده اجتناب ناپذیر است.به گزارش لوازم فلزی به نقل از مهر، اسماعیل مهدی پور در پاسخ به این پرسش که آیا مجوزی برای افزایش قیمت مواد شوینده از طرف سازمان حمایت صادر گردیده است، گفت: مواد شوینده تابع قیمت گذاری تثبیتی و تکلیفی سازمان حمایت نیست.
مدیرکل نظارت بر محصولات بهداشتی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان، اضافه کرد: قیمت گذاری محصولات و مواد شوینده و هر نوع کالای تولیدی دیگری برمبنای مولفه های مختلف تاثیر گذار بر قیمت تمام شده انجام می شود.
مهدی پور بیان داشت: مواد مصرفی در بخش تولیدات مواد شوینده ۸۰ تا ۹۰ درصد قیمت تمام شده درب کارخانه به غیر از اعمال سود واحد تولید کننده تشکیل می دهد.
وی با اشاره به افزایش ۵۰ درصدی قیمت نرخ ارز پس از آخرین افزایش قیمت مواد شوینده، گفت: مواد اولیه مورد نیاز تولید این بخش از دو طریق تامین می شود که قسمتی از آن بوسیله واردات و بخشی نیز از بورس انرژی خریداری و کشف قیمت می شود.
وی با اشاره به افزایش ۴۰ تا ۵۰ درصدی قیمت مواد اولیه شوینده ها به سبب افزایش قیمت ارز و همین طور افزایش قیمت مواد اولیه در بورس انرژی، اظهار داشت: افزایش قیمت مواد شوینده اجتناب ناپذیر است و تثبیت قیمت در این بخش باتوجه به افزایش قیمت مواد اولیه با سیاست های پشتیبانی از تولید مغایرت دارد.

1399/08/06
22:31:08
5.0 / 5
1496
تگهای خبر: تولید , خرید , قیمت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی