شیب ریزش قیمت نفت تندتر شد

شیب ریزش قیمت نفت تندتر شد

لوازم فلزی: قیمت نفت بعد از سقوط حدود یك درصدی در روز گذشته، در معاملات روز جمعه بازار جهانی تحت تاثیر افزایش موارد مبتلاشدن به ویروس كرونا و طولانی شدن روند شمارش آرا در انتخابات ریاست جمهوری آمریكا بیش از دو درصد ریزش كرد.به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا یک دلار و شش سنت معادل ۲.۷ درصد کم شد و به ۳۷ دلار و ۷۳ سنت در هر بشکه رسید. شاخص نفت آمریکا روز پنجشنبه ۰.۹ درصد سقوط کرده بود.

بهای معاملات نفت برنت یک دلار و پنج سنت معادل ۲.۶ درصد کم شد و به ۳۹ دلار و ۸۸ سنت در هر بشکه رسید. نفت برنت روز گذشته ۰.۷ درصد کاهش داشت.

ایتالیا روز پنجشنبه بزرگترین آمار ابتلای روزانه به کووید ۱۹ را ثبت نمود و موارد روزانه مبتلاشدن در آمریکا به ۱۲۰ هزار و ۲۷۶ مورد افزایش یافت که دومین رکورد روزانه مبتلاشدن از زمان شیوع بیماری در این کشور بود.

به گفته جفری هالی، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت OANDA، گسترش همه گیری ویروس کرونا در اروپا و آمریکا احیانا به مصرف سوخت لطمه خواهد زد. هیچ شواهدی هم از اقدام اوپک پلاس برای معکوس کردن برنامه افزایش تولید از ژانویه وجود ندارد. عدم توازن میان عرضه و تقاضا مانع رشد قیمتی شد که نفت قبل از انتخابات داشت.

کمیسیون اتحادیه اروپا در پیش بینی رشد اقتصادی بازنگری و اعلام نمود اقتصاد این بلوک تا سال ۲۰۲۳ به سطح قبل از شیوع همه گیری بازنخواهد گشت.

در این بین، شمار آرای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ادامه دارد و نتایج نشان میدهد جمهوری خواهان احیانا کنترل سنا را در دست خواهند داشت؛ در صورتیکه انتظار می رود دموکراتها برتری اندکی در کنگره داشته باشند و بدین سان امیدها برای تصویب بسته محرک مالی بزرگ در این کشور ضعیف شده و به کاهش قیمتهای نفت کمک کرده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در ساعات پایانی روز پنجشنبه بدون ارائه مدرکی بر ادعاهایش، اظهار داشت: اگر رای های قانونی شمارش شوند وی پیروز انتخابات خواهد بود.

به گفته استفن اینس، استراتژیست ارشد بازار در شرکت اکسی کورپ، مهمترین پرسشها برای نفت، مدت زمان تولید یک واکسن موثر برای کووید ۱۹، تصویب بسته کمک مالی در آمریکا، فضای سیاسی نامعلوم و چگونگی واکنش اوپک به نگرانیهای تقاضا خواهد بود.

انتظار می رود اوپک پلاس در واکنش به ضعیف شدن تقاضا به دنبال وضع قرنطینه های جدید، برنامه افزایش تولید به میزان دو میلیون بشکه در روز از ژانویه سال ۲۰۲۱ را به تاخیر بیاندازد.

بر اساس گزارش رویترز، کاهش هفته گذشته ذخایر نفت آمریکا از قیمتها حمایت کرد اما این کاهش ناشی از تعطیلی تولید در منطقه خلیج مکزیکو به سبب وقوع طوفان بود که یک رویداد موقتی بود. ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به ۳۰ اکتبر هشت میلیون کم شد در صورتیکه مفسرین رشد این ذخایر به میزان ۹۰۰ هزار بشکه را پیش بینی کرده بودند.

منبع:

1399/08/16
12:04:10
5.0 / 5
1561
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی