بانك مركزی:

نرخ ارز كاهشی خواهد بود

نرخ ارز كاهشی خواهد بود

به گزارش لوازم فلزی بانك مركزی اعلام نمود كه همزمان با روند كاهشی ریسك های غیراقتصادی، با قدرت و توان بیشتری قیمت بازار را به سمت نرخ های پایین تر كه متكی بر عوامل بنیادین اقتصاد است، هدایت می كند.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، طبق اعلام بانک مرکزی علیرغم روند نزولی اخیر در بازار که البته مانند هر روندی گهگاه با اصلاح روبرو میشود، برخی به غلط این گونه القا می کنند که سطوح مشخصی از نرخ بازار، کف قیمتی بانک مرکزی است و همینطور با انتشار اخبار و شایعات تلاش در بر هم زدن چشم انداز کاهش ریسک های غیراقتصادی دارند تا به هر شکل ممکن از کاهش نرخ بازار جلوگیری نمایند.
این گروه در صدد جبران زیان ناشی از فروکش کردن چشم گیر انتظارات منفی در بازار ارز کشور و متعاقبا سایر بازارها هستند. اما می توان تاکید کرد که روند نزولی شکل گرفته و ثبات در بازارهای دارایی باوجود این گونه مقاومت ها تداوم خواهد داشت. ضمن آن که بانک مرکزی انتظار دارد تا نهادهای مسئول، به دنبال شناسایی و معرفی گروه هایی باشند که با ایجاد این شایعات و القائات در تلاش هستند تا نگذارند کام مردم از ایجاد فضای باثبات در اقتصاد کشور شیرین شود.
بر این اساس، بانک مرکزی همزمان با روند کاهش ریسک های غیراقتصادی، با قدرت و توان بیشتری قیمت بازار را به سمت نرخ های پایین تر که متکی بر عوامل بنیادین اقتصاد است هدایت میکند و بدیهی است با استمرار عرضه بانک مرکزی، پتروشیمی ها، فولادی ها و سایر صادرکنندگان و گشایش های ارزی در جریان، بازار ارز از ثبات بیشتری برخوردار خواهد شد.
گفتنی است امروز هم معاملات واقعی در سامانه نیما و بازار متشکل ارزی در حال انجام می باشد و نرخ های معاملاتی بسیار پایین تر از نرخ هایی است که گاها در بعضی از کانال های غیررسمی گزارش می شود.
برپایه گزارشهای دریافتی، آخرین نرخ معامله شده درهم در سامانه نیما حدود ۶ هزار و ۶۶۵ تومان بوده که معادل دلاری آن حدود ۲۴ هزار و ۴۶۰ تومان است.
منبع:

1399/08/19
23:22:27
5.0 / 5
1427
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی