روند صعودی نفت معكوس شد

روند صعودی نفت معكوس شد

لوازم فلزی: قیمت نفت در معاملات روز جمعه تحت تاثیر نگرانیها نسبت به كندی روند احیای اقتصاد جهانی و تقاضا برای سوخت به سبب شتاب در روند افزایش موارد مبتلاشدن به ویروس كرونا كم شد.به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، بهای معاملات نفت برنت ۷۵ سنت معادل ۱.۷ درصد کاهش پیدا کرد و به ۴۲ دلار و ۷۸ سنت در هر بشکه رسید. نفت برنت روز پنج شنبه ۰.۶ درصد کاهش داشت.

بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا ۸۹ سنت معادل ۲.۲ درصد کاهش پیدا کرد و به ۴۰ دلار و ۲۳ سنت در هر بشکه رسید. شاخص نفت آمریکا روز گذشته حدود ۰.۸ درصد کاهش داشت.

با این حال هر دو شاخص از آغاز هفته جاری تا حالا حدود هشت درصد رشد داشته اند.

آمار دولت آمریکا که نشان داد ذخایر نفت این کشور در هفته گذشته ۴.۳ میلیون بشکه رشد کرده است، به فشارهای کاهشی بر قیمتها افزود. تحلیل گران کاهش ذخایر به میزان ۹۱۳ هزار بشکه را پیشبینی کرده بودند.

کویچی موراکاکی، تحلیلگر شرکت داییچی کامادیتیز درباره وضعیت بازار اظهار داشت: سرمایه گذاران به سودگیری از رشد اخیر قیمتها اقدام نمودند برای اینکه دورنمای تیره اقتصاد جهانی در بحبوحه افزایش شدید موارد مبتلاشدن به ویروس کرونا و محدودیتهای اجتماعی جدید، فضا را بدبینانه تر کرده است. اگر روند شیوع کرونا در خیلی از نقاط جهان تسریع شود، انتظار می رود قیمتهای نفت در هفته آینده تحت فشارهای نزولی بمانند.

افزایش موارد مبتلاشدن به ویروس کرونا در آمریکا و نقاط دیگر به رکورد جدید و محدودیتهای اقتصادی برای مهار شیوع بیماری به چشم انداز اختتام بحران سلامتی جهانی در آینده نزدیک لطمه زده است. امیدواری به نزدیک شدن اختتام این بحران هفته جاری با بیان خبر موثر بودن ۹۰ درصدی واکسن ساخت شرکتهای فایزر و بایو ان تک آلمان، به اوج رسید و موجب جهش شاخص های قیمت بازار نفت شد.

اما آژانس بین المللی انرژی در جدید ترین گزارش ماهانه خود که روز پنج شنبه انتشار یافت، اعلام نمود تقاضای جهانی برای نفت بعید است تحت تاثیر عرضه یک واکسن کووید ۱۹ تا اواسط سال ۲۰۲۱ تقویت شود. در گزارش ماهانه اوپک که یک روز قبل انتشار یافت، پیشبینی شده بود که مصرف جهانی نفت تحت تاثیر شیوع کرونا در سال ۲۰۲۱ بهبود کندتر از حد انتظاری خواهد داشت.

بر اساس گزارش رویترز، تحلیل گران می گویند محدودیتهای سخت گیرانه تر در زمینه جابجایی برای مهار شیوع بیماری به معنای آنست که گروه اوپک پلاس برای اجرای افزایش برنامه ریزی شده تولید در ابتدای سال ۲۰۲۱ گرفتار تردید خواهد شد و احیانا افزایش تولید را به تاخیر می اندازد.

وزیر انرژی الجزایر ابراز امیدواری کرده که اوپک و متحدانش شامل روسیه امکان دارد محدودیت عرضه فعلی ۷.۷ میلیون بشکه در روز را در سال ۲۰۲۱ ادامه دهند و در صورت لزوم تولیدشان را به میزان بیشتری کاهش دهند.

منبع:

1399/08/23
18:35:10
5.0 / 5
1136
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی