ریزش قیمت سكه و طلا ادامه دارد

ریزش قیمت سكه و طلا ادامه دارد

به گزارش لوازم فلزی به قول دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران، با عنایت به ادامه كاهش قیمت طلای جهانی در طول دو هفته اخیر و بخصوص كاهش چشم گیر آن در هفته گذشته و كنترل بازار ارز در داخل، روند نزولی قیمت ها در بازار سكه و طلا دیده می شود و بازار از اوج قیمتی خود فاصله گرفته و به تعادل رسیده است.


نادر بذرافشان در ارتباط با وضعیت یک هفته اخیر بازار سکه و طلای داخلی در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به روند کاهشی قیمت ها در بازار جهانی طلا طی دو هفته اخیر، اظهار نمود: باتوجه به اتفاقات سیاسی آمریکا و همینطور تلاش دنیا برای کشف واکسن کرونا و نزدیک شدن به آن، روند نزولی قیمت اونس جهانی حدودا از دو هفته پیش شروع شده و در هفته ای که گذشت، چشمگیرتر هم شد؛ بگونه ای که در هفته اخیر حدود ۲۴ دلار در هر اونس جهانی کاهش پیدا کرد و کاهش خویش را در طول دو هفته گذشته به میانگین ۸۵ دلار رسانده است که بازار همه دنیا را تحت تأثیر خود قرار داده است. در بازار داخلی ایران هم این تاثیرپذیری مستثنی نبوده و سبب کاهش قیمت ها در بازار سکه و طلا شده است.
دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران افزود: همینطور کنترل بازار ارز و ممنوعیت معاملات سفته بازها و معاملات کاغذی هم در روند نزولی قیمت سکه و طلا اثرگذار بوده است. علاوه بر این تقاضا برای خرید سکه و مصنوعات طلا هم به شدت پایین آمده و بر بازارهای داخلی سکه و طلا تأثیر گذاشته است و احیانا در هفته های آتی هم این روند کاهشی، ادامه دار خواهد بود.
وی در ارتباط با میزان تقاضا در این بازار، تصریح کرد: علاوه براینکه مدت هاست تقاضا برای مصنوعات طلا به صفر رسیده، به جرائت می توان طی دو هفته اخیر تقاضا برای سکه هم به حداقل رسیده است و مردم مبادلات را به جهت کاهش بیشتر قیمت ها به حداقل رسانده اند بازار متعادل شده است. هم اکنون قیمت ها نسبت به ماه های اخیر کاهش یافته است؛ بگونه ای که حباب سکه که تا دو میلیون تومان هم پیش رفته بود، هم اکنون برای هر قطعه سکه به حدود ۸۰۰ هزار تومان رسیده است.
این عضو اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به اینکه در آخرین معاملات نسبت به ابتدای هفته جاری هر قطعه سکه ۹۵۰ هزار تومان، نیم سکه ۴۰۰ هزار تومان و سکه های یک گرمی ۱۵۰ هزار تومان کاهش قیمت داشته اند، در اعلام آخرین قیمت های معاملاتی برای سکه و طلا در بازار داخلی، اظهار داشت: هر قطعه سکه تمام طرح جدید ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، سکه تمام طرح قدیم ۱۱ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان، نیم سکه شش میلیون و ۱۵۰ هزار تومان، ربع سکه چهار میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و سکه های یک گرمی هم دو میلیون و ۵۳۰ هزار تومان قیمت دارند.
بذرافشان اضافه کرد: همینطور هر گرم طلای ۱۸ عیار یک میلیون و ۱۱۲ هزار تومان و هر مثقال طلای ۱۷ عیار آب شده چهار میلیون و ۸۳۰ هزار تومان قیمت دارند. آخرین نرخ برای انس جهانی هم ۱۸۶۷ دلار و پنج سنت ثبت شده است.1399/08/30
16:50:32
5.0 / 5
1379
تگهای خبر: بازار , خرید , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی