معاون سازمان هواپیمایی خبر داد

برخورد با ایرلاین ها برای پروازهای چارتری

برخورد با ایرلاین ها برای پروازهای چارتری

معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی كشوری از برخورد با برخی ایرلاین ها كه پروازهای خویش را در مسیرهای غیر از مسیرهای ابلاغ گردیده، چارتر كرده بودند برخورد كردیم اما بزودی بخشنامه ای برای پروازهای چارتری در حال تدوین است و به محض تایید آنرا روی سایت سازمان قرار می دهیم تا همه چیز در این حوزه روشن شود.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، با وجود ابلاغ بخشنامه ای از جانب سازمان هواپیمایی کشوری که بر مبنای آن ایرلاین ها تنها مجاز به چارتر کردن پروازهای خود در مسیرهای کیش، قشم و مناطق نفتی بودند، برخی شرکتهای هواپیمایی بر خلاف این دستورالعمل مبادرت به چارتر کردن پروازهای شان در مسیرهایی مانند مشهد کردند که البته قیمت آنها بالاتر از بقیه پروازها با شرایط یکسان بود.
در همین راستا و در پاسخ به پیگیری های خبرنگار ایسنا، تورج دهقان زنگنه رئیس سازمان هواپیمایی کشوری هم این گونه پاسخ داد که بارها به ایرلاین ها اخطار داده ایم که هیچ پروازی را به غیر از مناطق ذکر شده مذکور در مقاصد نفتی و کیش و قشم حق ندارند، چارتر کنند و این کار خلاف قوانین و مقرارات اعلام شده است.
حالا و بعد از گذشت چند روز از انتشار گزارش این تخلف، ابوالقاسم جلالی –معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری- در اینباره به ایسنا اظهار داشت: رصد و پیگیری های فراوانی صورت گرفت در خصوص اینکه ایرلاین هایی که در مسیرهایی به غیر از مسیرهای مجاز ابلاغ گردیده، مبادرت به چارتر کردن پروازهای شان کرده بودند و ما با آنها برخورد کردیم و حتی مجوز برخی از پروازهای شان را لغو کردیم.
وی ادامه داد: بعضی از این ایرلاین ها با مشکل شبکه فروش مواجه بودند و بر این اساس پروازهای خویش را به اجبار چارتر می کردند اما به آنها فرصت دادیم و اعلام کردیم اگر این رویه را اصلاح نکنند و شبکه فروش خویش را ایجاد نکنند برخوردهای جدی تری مانند لغو مجوزهای پرواز را با آنها صورت خواهیم داد.
معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری ضمن اشاره به اینکه پروازهای چارتری اگر هم قرار باشد ادامه پیدا کند باید در چارچوب و ساختاری مشخص قرار گیرد، اظهار داشت: در تمام دنیا پروازهای چارتری با اصول و قوائد مشخصی انجام می شود و در همین راستا بخشنامه جدیدی برای پروازهای چارتری آماده شده و تا آخر این هفته نهایی می شود. در صورت تایید این بخشنامه از جانب ریاست سازمان هواپیمایی کشوری در اسرع وقت آنرا روی سایت سازمان هواپیمایی کشوری قرار می دهیم تا اگر پروازی چارتر می شود قوائد، اصول، حق و حقوق، قیمت بلیت و دیگر شرایطش مشخص و شفاف باشد.
منبع:

1399/09/10
16:28:14
5.0 / 5
1420
تگهای خبر: سایت , شركت , قیمت , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی