جزئیات لایحه بودجه ۱۴۰۰-۳۶

پیشبینی 2 هزار میلیارد تومان برای مالیات بر حقوق ورودی خودرو

پیشبینی 2 هزار میلیارد تومان برای مالیات بر حقوق ورودی خودرو

جزئیات لایحه بودجه ۱۴۰۰ نشان داده است که دولت برای مالیات بر حقوق ورودی خودرو ۲ هزار و ۴۰ میلیارد تومان منبع پیشبینی کرده است.به گزارش لوازم فلزی به نقل از مهر، بررسی جزئیات لایحه بودجه ۱۴۰۰ در بخش مالیات بر واردات نشان داده است که دولت برای مالیات بر حقوق ورودی خودرو مبلغ ۲ هزار و ۴۰ میلیارد تومان (۲۰.۴۰۰.۰۰۰ میلیون ریال) منابع پیشبینی کرده است.
پیشینه درآمد دولت از حقوق ورودی خودرو
به گزارش لوازم فلزی به نقل از مهر، بررسی وضعیت درآمد دولت از محل مالیات واردات خودرو طی دهه ۹۰ نشان داده است که در سال ۹۲ دولت ۲۲ هزار میلیارد تومان مالیات از این بخش پیشبینی کرده بود اما در نهایت به میزان ۱۴ هزار و ۸۴۲ میلیارد تومان درآمد به دست آورد.
در سال ۹۳ درآمد مالیاتی از واردات خودرو در بودجه ۱۱ هزار و ۶۴۶ میلیارد تومانی در نظر گرفته شد که در این سال به واسطه افزایش واردات خودرو، دولت توانست ۲۶ هزار و ۱۳۴ میلیارد تومان درآمد از این محل کسب کند.
در لایحه بودجه سال ۹۴ مصوب شده بود که دولت درآمد مالیاتی ۱۳ هزار و ۶۸۰ تومانی از محل واردات خودرو داشته باشد، اما در این سال درآمد دولت از محل مالیات واردات خودرو ۱۶ هزار و ۵۶۳ میلیارد تومان بود.
در لایحه بودجه سال ۹۵ دولت درآمد مالیاتی را از این بخش ۳۴ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفت اما در نهایت ۲۶ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان درآمد از این بخش به دست آورد.
به گزارش لوازم فلزی به نقل از مهر، ابتدای تیرماه سال ۹۷ واردات خودرو به همراه حدود ۱۴۰۰ کالای دیگر به واسطه اعمال تحریم های بین المللی و نقض برجام ممنوع گردید.


منبع:

1399/09/14
20:37:12
5.0 / 5
1284
تگهای خبر: برجام , بودجه , خودرو , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی