وزیر نفت عراق:

با اوپك پلاس بر سر كاهش تولید مذاكره نمی نماییم

با اوپك پلاس بر سر كاهش تولید مذاكره نمی نماییم

به گزارش لوازم فلزی وزیر نفت عراق در اظهاراتی بر پایبندی این کشور بر تصمیم کاهش تولید اوپک پلاس و جبران مازاد تولید خود تاکید نمود.به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، احسان عبدالجبار اظهار نمود: عراق قصد ندارد با اعضای اوپک پلاس در مورد سهم تولید نفت یا جبران مازاد تولیدش مذاکره کند.

وی خاطرنشان کرد در دیدارهای گذشته از اعضای اوپک پلاس درخواست کرده بود اجازه دهند عراق جبران مازاد تولید خویش را به تاخیر بیاندازد و این امر به بازگرداندن امید به اقتصاد عراق کمک کرد.

وزیر نفت عراق اظهار داشت: عدم پایبندی منطقه کردستان به سهم تولیدش، دلیل اصلی کاهش نرخ پایبندی عراق به ۷۹ درصد بوده است. ما با منطقه کردستان برای کاهش تولیدشان به میزان ۲۰ درصد معادل ۸۰ هزار بشکه در روز به توافق رسیده بودیم اما آنها به تعهدشان عمل نکرده و تولیدشان را در ۴۳۰ هزار بشکه در روز حفظ کردند.

عبدالجبار اظهار داشت: کاهش تولید داوطلبانه عربستان سعودی به میزان یک میلیون بشکه در روز به پیشگیری از فروپاشی بازار نفت کمک کرد.

اوپک پلاس از ماه مه محدودیت عرضه به میزان ۹.۷ میلیون بشکه در روز را شروع کرد و تحت برنامه تسهیل تدریجی محدودیت عرضه، در ژانویه ۵۰۰ هزار بشکه در روز به تولیدش اضافه کرد اما بجز کاهش تولید داوطلبانه عربستان سعودی و افزایش اندک تولید روسیه و قزاقستان، تولید اغلب اعضای این گروه در فوریه ثابت خواهد ماند.

وزیر نفت عراق در مصاحبه با شبکه تلویزیونی شرقیه عراق پیشبینی کرد: قیمت هر بشکه نفت در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ به حدود ۶۰ دلار می رسد.

بر اساس گزارش رویترز، قیمت نفت برنت در معاملات روز جمعه با ۲.۳ درصد کاهش، در ۵۵ دلار و ۱۰ سنت و وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۲.۳ درصد کاهش، در ۵۲ دلار و ۳۶ سنت در هر بشکه بسته شد.

منبع:

1399/10/27
12:56:45
0.0 / 5
982
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی