رییس اتاق بازرگانی اراك:

شر ارز ترجیحی را از سر تولید كم كنید

شر ارز ترجیحی را از سر تولید كم كنید

مرکزی رئیس اتاق بازرگانی اراک اظهار داشت: لازم است که شر ارز ترجیحی از سر تولید کم شود.


ناصر بیگی دوم بهمن ماه در ۱۶۹ مین جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان مرکزی که با حضور اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی و صادقی نیارکی معاون امور صنایع وزارت صمت با اشاره به اینکه استان مرکزی بواسطه استقرار صنایع مادر و بزرگ کشور پایتخت صنعت ایران است، اضافه کرد: استان در رتبه چهارم توسعه یافتگی صنعتی است.
وی خاطرنشان کرد: تحریم ها صنعت استان را اذیت می کند، اما بطور قطع نمی توان هر چیزی را به تحریم ها گره زد. در واحدهای بزرگ استان، در حوزه بانکی و پولی، تأمین اجتماعی، امور مالیاتی و گمرکات درگیر مشکل هستیم.
بیگی با اشاره به اینکه امروز تحریم های داخلی بیشتر از تحریم خارجی آزاردهنده است، اضافه کرد: در پتروشیمی خام فروشی می شود، برگشت ارز درگیر مشکل است، کارخانه ای در فرمهین به علت کمبود پروپیلن ۲۵۰۰ کارگر خویش را کاهش داده است، این کارخانه با هزار امید خط تولید وارد کرده است، اما امروز با تعطیلی روبروست و این شرایط مسلما برای کشور صورت خوشی ندارد.
وی تصریح کرد: شر ارز ترجیحی را از سر تولید کم کنید، این ارز به دست مصرف کننده نمی رسد، سبب استقلال در تولید نمی گردد و چیزی جز رانت به همراه ندارد. در بودجه ۱۴۰۰ به جای رشد و رونق تولید و صادرات به جای کاهش تورم، افزایش حقوق و دستمزد دیده شده است، ولی افزایش حقوق و دستمزد به علت افزایش نقدینگی تورم را بالا می برد.
رئیس اتاق بازرگانی اراک در مورد بودجه ۱۴۰۰ با اشاره به اینکه نگاه بودجه ۱۴۰۰ نگاهی توسعه ای نیست و افزایش مالیات تن تولید را خرد می کند، اظهار نمود: دوسوم بودجه ۱۴۰۰ به شرکتهای دولتی متعلق می باشد، به شرکت ها بودجه اضافی می دهید تا با بخش خصوصی رقابت کنند، مردم هم حق دارند کیفیت بودجه این شرکت ها را بدانند.
به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، در این نشست فعالان اقتصادی مواردی همچون رسیدگی به روند خصوصی سازی و واگذاری صنایع استان مرکزی و ایجاد کمیته ای برای پیگیری مسائل واحدهای به غلط واگذار شده طبق اصل ۴۴ قانون اساسی، تضییع حقوق تولیدکننده بواسطه قوانین دارای اشکال، ممانعت از واردات محصول نهایی که امکان تولید آن در کشور وجود دارد به مدت ۱۲سال، مشکلات واحدهای صنعتی در دریافت کد بورسی، ضرورت تفویض اختیار به استان ها، بحران قیمت تمام شده در واحدها، توجه به واحدهای تولیدی کمتر از هزار نفر که ۷۵ درصد تولید کشور را رقم می زنند، کوتاه شدن دست دلالان از صنعت خودرویی، کمک جهت پرداخت مطالبات قطعه سازان، پذیرش محل پروژه بعنوان وثیقه توسط بانک ها، بازگشت ارز حاصل از صادرات، تک نرخی شدن قیمت ارز و حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی را بعنوان مشکلات و مطالبات مطرح نمودند.



1399/11/02
23:33:08
0.0 / 5
1192
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی