بازگشت ۷۲ واحد صنعتی راكد استان مركزی به چرخه تولید

بازگشت ۷۲ واحد صنعتی راكد استان مركزی به چرخه تولید

لوازم فلزی: مرکزی معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی از بازگشت 72 واحد صنعتی تولیدی راکد به چرخه تولید آگاهی داد.


عادل لهراسبی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: دلیلهای اصلی رکود واحدهای تولیدی استان مرکزی از طرف تیم های تخصصی صنعتی عارضه یابی شد و سپس این واحدها با حمایت های مختلفی از قبیل پرداخت تسهیلات، تامین سرمایه در گردش، تامین مواد اولیه، نیروی انسانی و تامین بازار محصولات، به چرخه تولید بازگشتند.
وی اضافه کرد: بر طبق هدف گذاری های صورت گرفته از طرف وزرات صمت، فعال سازی واحدهای راکد صنعتی داخل شهرک های صنعتی یکی از این محورها بوده و برای استان مرکزی در این خصوص ۵۰ واحد هدف گذاری شده بود که با پیگیری های صورت گرفته ۷۲ واحد صنعتی راکد داخل شهرک های صنعتی به چرخه تولید بازگشتند.
معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی، همین طور درباب نهضت ساخت داخل که از طرف وزارت صمت بعنوان یکی از محورهای ۵ گانه جهش تولید عنوان شده است، اظهار داشت: در هدف گذاری برای نهضت ساخت داخل، چهارمیز تخصصی پیش بینی شده بود که در استان مرکزی ۵ میز تخصصی انجام شد و در حقیقت ۱۲۵ درصد برنامه در این خصوص محقق شده است.
لهراسبی درباب تامین منابع مالی و توسعه سرمایه گذاری بعنوان یکی دیگر از محورهای مورد نظر وزارت صمت در برنامه سال جهش تولید، اشاره کرد: جذب تسهیلات از محل تبصره ۱۸ ابلاغی به استان یکی از زیرگروه های این محور بود که برای استان مرکزی در ۹ ماهه سال جاری ۸۵ بنگاه هدفگذاری شده بود که ۹۲ بنگاه این تسهیلات را دریافت کرده اند و در روند تولید آنها تسهیل به وجود آمد.
معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی بیان کرد: سازمان صمت استان مرکزی باتوجه به ارزیابی های صورت گرفته توسط وزارت صمت در عمل به شاخص ها و محورهای پنجگانه برنامه های سال جهش تولید، با اختلافی نیم درصدی نسبت به استان یزد رتبه دوم کشوری را کسب کرده است.
منبع:

1399/11/11
13:29:02
0.0 / 5
1118
تگهای خبر: بازار , تولید , سرمایه , صنایع
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی