معاون وزیر صمت:

شروع عرضه مرغ گرم از امروز

شروع عرضه مرغ گرم از امروز

به گزارش لوازم فلزی معاون وزیر صمت ضمن اشاره به تأمین مداوم تخم مرغ برای واحدهای بسته بندی جهت عرضه به بازار، اظهار داشت: عرضه مرغ گرم به نرخ مصوب هم از امروز در شبکه توزیع منتخب شروع می شود.به گزارش لوازم فلزی به نقل از مهر، عباس تابش امروز در حاشیه جلسه «هماهنگی طرح ویژه بازرسی و نظارت ایام پایانی سال ۹۹» در جمع خبرنگاران در مورد تأمین مرغ و تخم مرغ عنوان کرد: یکی از بحث هایی که امروز در جلسه عنوان شد و مورد تاکید وزیر صمت هم قرار گرفت، بحث رصد بازار بود.
معاون وزیر صمت اضافه کرد: روز گذشته در جلسه ستاد تنظیم بازار مقرر شد که هر واحد بسته بندی مرغ و تخم مرغ به یک واحد تولید مرغ وصل شود تا تأمین این محصول بدون مشکل صورت گیرد و امروز طی تماس تلفنی که با معاون وزارت جهاد کشاورزی داشتم، اعلام گردید که عرضه مرغ به قیمت مصوب در میدان بهمن به عدد معقولی رسیده است.
رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان افزود: همینطور از امروز تخم مرغ واحدهای بسته بندی توسط وزارت جهاد کشاورزی تحویل می شود.
وی اظهار داشت: عرضه مرغ گرم هم از امروز توسط شرکت پشتیبانی امور دام شروع شده است.
روغن خوراکی در حداقل زمان ممکن به کف بازار باید برسد
تابش درباره وضعیت تأمین روغن خوراکی هم خاطرنشان کرد: بازرسین در واحدهای تولید روغن حضور دارند و محور بازرسی هم مراکز تولید، انبارها، بنکداری ها و شرکتهای پخش است؛ روغن خامی که به واحدهای تولید تحویل دادیم، در حداقل زمان ممکن باید تبدیل به روغن های بسته بندی مصرفی خانوار شده و به کفِ بازار برسد.
رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اظهار داشت: با عنایت به تأمین روغن خام، بحث توزیع روغن مایع و جامد در حداقل زمان ممکن صورت خواهد گرفت و مشکلی برای تأمین وجود ندارد.
قیمت موز تعدیل می شود
وی همینطور درباره قیمت موز هم عنوان کرد: تنظیم بازار به این مورد ورود کرد و مقرر شد همه موزهای موجود در بنادر ترخیص شوند. همینطور کسانی که در طول سال ۹۹ صادرات سیب داشتند، امکان واردات موز خواهند داشت.
تابش اظهار داشت: امیدواریم با تدابیر ستاد تنظیم بازار که به گمرک هم ابلاغ گردید، قیمت ها تعدیل شود.
معاون وزیر صمت همینطور درباره ذخیره سازی میوه شب عید خاطرنشان کرد: سیب و پرتقال به اندازه کافی ذخیره شده و حداکثر تا اواخر بهمن و اوایل اسفندماه در سازمان های صمت استان ها مستقر خواهند شد و با تاریخ مشخصی که از جانب ستاد تنظیم بازار اعلام می شود، عرضه کلیه میوه های شب عید آغاز خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه سال جاری متفاوت از سالهای گذشته طرح ویژه ای برای بازرسی خواهیم داشت، اظهار داشت: به علت شیوع کرونا، به جای ۱۵ اسفند از ۱۵ بهمن ماه بازرسی ها به شکل خاصی آغاز خواهد شد. سال جاری به جای ارسال برگه های شکایت به سازمان تعزیرات، از راه سامانه «سیمبا» پرونده ها بدون اطاله زمان به این سازمان ارسال می شود. همینطور اگر احتیاج به گشت بازرسی و نظارت باشد، حتما با همکاری دستگاههای مختلف همچون نیروی انتظامی، سازمان استاندارد، وزارت بهداشت و … این گشت ها صورت خواهد گرفت.
تابش اضافه کرد: تابحال سه میلیون و ۵۰۰ هزار بازرسی انجام شده است.


منبع:

1399/11/14
23:59:44
0.0 / 5
1113
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی