رئیس سازمان توسعه تجارت:

مشوق صادراتی برای شركتهای تعاونی در نظر گرفته شد

مشوق صادراتی برای شركتهای تعاونی در نظر گرفته شد

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران اظهار داشت: شرکتهای مدیریت صادرات تعاونی می توانند از ۲۰ درصد مازاد مشوق های صادراتی استفاده کنند.به گزارش لوازم فلزی به نقل از اتاق تعاون ایران، بیست و نهمین جلسه کمیسیون تخصصی توسعه تجارت و صادرات غیرنفتی اتاق تعاون ایران با هدف بررسی جایگاه و نقش بخش تعاون و اتاق تعاون ایران در برنامه های توسعه صادرات غیرنفتی با حضور حمیدزادبوم رئیس سازمان توسعه تجارت و معاون وزیرصمت، رؤسای کمیسیون های اتاق تعاون و نمایندگان اتاق های تعاون استان ها از راه ویدئو کنفرانس برگزار گردید.
حمید زادبوم رئیس سازمان توسعه تجارت در این جلسه خطاب به اتاق های تعاون سراسر کشور، عنوان کرد: چنانچه زیرساخت های صادراتی در استان ها وجود دارد که قابلیت استفاده از اعتبارات عمومی سازمان توسعه برای کمک به توسعه زیرساختها را داراست، باید هرچه سریعتر طرح های مذکور را بعد از تصویب کارگروه توسعه صادرات استانی به این سازمان ارسال نمایند.
وی ضمن اشاره به ظرفیت های فصل سوم سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی، اظهار داشت: در بخش مشوق های صادراتی شرکتهای مدیریت صادراتی تعاونی می توانند از ۲۰ درصد مازاد مشوق های صادراتی استفاده کنند.
همچنین رئیس سازمان توسعه تجارت ایران، زمینه سازی کارخانه نوآوری بخش تعاون و شرایطی که برای ایجاد شرکتهای مدیریتی صادراتی بخش تعاون مدنظر است، را مورد توجه قرار داد.
در ادامه بابک افقهی رئیس کمیسیون توسعه تجارت و صادرات غیرنفتی اتاق تعاون ایران، ضمن اشاره به توانمندی های بخش تعاون در حوزه تجارت خارجی عنوان کرد: در نشست مشترک با رئیس سازمان توسعه تجارت ایران، ظرفیت ها و توانمندی های بخش تعاون در این عرصه تشریح شد و رؤسای کمیسیون های تخصصی اتاق تعاون ایران مطالب مهمی نظیر انتقاد از فراز و نشیب بخش نامه های مختلف که مشکل مهمی برای فعالان اقتصادی در حوزه تجارت خارجی به وجود آورده و خسارت زیادی به صادرکنندگان زده همینطور استفاده از ظرفیت هایی در سطح جهانی مانند قالب هایی مثل فعال اقتصادی مجاز تاکید شد و بر استانداردسازی در برنامه های متعدد، تولید بدون کارخانه و مشکلات عدم حل توافق کاهش حقوق گمرکی در بعضی کشورهای عضو پیمان تجاری اوراسیا و هم مبحث پشتیبانی از برنامه های توسعه فعالیتهای صادراتی در حوزه بانوان تعاونگر عنوان شد.
رئیس کمیسیون توسعه تجارت و صادرات غیرنفتی اتاق تعاون ایران اظهار داشت: رئیس سازمان توسعه تجارت در این جلسه از برنامه ریزی ها در حوزه بانوان و جوانان با مرکز تجارت بین الملل اطلاع داد و مقرر شد مسؤلان این بخش با مسئول کمیسیون بانوان اتاق تعاون، پیگیری هایی برای برنامه ریزی توسعه فعالیتهای صادراتی بانوان تعاونگر را انجام دهند.
به گفته افقهی، توسعه شبکه های دانش بنیان در خارج کشور از دیگر موضوعات مهم این نشست بود که مقرر شد که یکی از کشورهای هدف مورد نظر معاونت علمی ریاست جمهوری و سازمان توسعه تجارت بعنوان شبکه تعاونی دانش بنیان در خارج از کشور به اتاق تعاون واگذار شود.
رئیس کمیسیون توسعه تجارت و صادرات غیرنفتی اتاق تعاون ایران، ضمن اشاره به استقبال رئیس سازمان توسعه تجارت در مورد استفاده از ظرفیت نمایشگاه های بین المللی برای ایجاد مرکز نوآوری حوزه تجارت بیان داشت: برگزاری نمایشگاه فرش دستباف صنایع دستی و گردشگری بخش تعاون توسط سازمان توسعه تجارت برای اعطای مجوز، مورد بررسی قرار می گیرد.
وی اضافه کرد: برگزاری نمایشگاه اوراسیا توسط یکی از شرکتهای تعاونی اتاق تعاون مقرر است که در اردیبهشت ۱۴۰۰ برگزار گردد.
افقهی تصریح کرد: در بخش صادرات هم مبحث مشکلات رفع تعهد ارزی بدون انتقال ارز صادرکنندگان سال ۹۷ عنوان شد که قرار شد توسط رئیس سازمان توسعه تجارت بررسی شود.
رئیس کمیسیون توسعه تجارت و صادرات غیرنفتی اتاق تعاون در بخش دیگری از این گفتگو بیان داشت: در دیدار با رئیس سازمان توسعه تجارت ایران، مشکلات مرزنشینان و تمدید پته های صادراتی هم عنوان شد که تمدید پته های صادراتی تا شهریور ۱۴۰۰ درخواست و مقرر شد که مورد بررسی رئیس سازمان توسعه تجارت قرار گیرد.
افقهی تصریح کرد: رابطه بیشتر بین بخش های اتاق تعاون و وزارت صمت در جهت پیگیری موضوعات این جلسه از دیگر مصوبات این نشست بود.

1399/11/25
14:47:46
0.0 / 5
1018
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی