در جریان سفر به یزد انجام شد؛

بازدید وزیر صمت از تاسیسات خط انتقال آب خلیج فارس به چادرملو

بازدید وزیر صمت از تاسیسات خط انتقال آب خلیج فارس به چادرملو

لوازم فلزی: یزد وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه سفر خود به استان یزد با حضور در منطقه چادرملو (اردکان) از خطوط انتقال و تاسیسات پروژه مهم انتقال آب خلیج فارس به استان یزد بازدید به عمل آورد.


طرح انتقال آب خلیج فارس به استان یزد جهت استفاده در معادن چادرملو (اردکان) در قالب خط اول انتقال تعریف شده است.
کار لوله گذاری، نصب پمپاژ و تاسیسات این پروژه تکمیل شده است و به زودی با ورود آب به خطوط لوله، مردم استان یزد از آب شیرین خلیج فارس بهره مند خواهند شد.
خط اول انتقال، برای انتقال آب خلیج فارس تا ( اردکان و یزد) با حجم سرمایه گذاری ۱۶ هزار میلیارد تومان و حجم آب انتقالی ۱۳۰ میلیون مترمکعب در سال بوده است.
طول این خط انتقال ۸۲۰ کیلومتر و تعداد ایستگاه های پمپاژ آن ۱۲ باب است که با پتانسیل اشتغالزایی ۱۶ هزار نفر در طول دوران ساخت امسال تکمیل و تا ۲۱ اسفند ماه به بهره برداری خواهد رسید.
شایان ذکراست که عملیات اجرائی خط دوم و سوم برای انتقال آب خلیج فارس به مشهد و اصفهان همزمان با ورود آب به خط اول( یزد) شروع می شود.
همین طور خط دوم انتقال آب، برای انتقال آب خلیج فارس تا مشهد مقدس با حجم سرمایه گذاری ۴۷ هزار میلیارد تومان و حجم آب انتقالی ۲۳۰ میلیون متر مکعب در سال می باشد.
طول این خط انتقال یک هزار و ۵۵۰ کیلومتر و تعداد ایستگاه های پمپاژ ۲۱ باب است. پتانسیل اشتغالزایی این طرح، ۳۰ هزار نفر است که تا ۱۴۰۴ تکمیل خواهد شد.
همین طور خط سوم انتقال آب، برای انتقال آب خلیج فارس تا اصفهان با حجم سرمایه گذاری ۳۵ هزار میلیارد تومان و حجم آب انتقالی ۲۰۰ میلیون متر مکعب در سال می باشد. طول این خط انتقال، ۹۱۰ کیلومتر و تعداد ایستگاه های پمپاژ آن ۱۷ باب است که پتانسیل اشتغال زایی طرح ۱۴ هزار نفر است و تا سال ۱۴۰۴ تکمیل و نهایی خواهد شد.
در مجموع خطوط دوم و سوم، ۸۲ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری نیاز دارند و پتانسیل اشتغالزایی این خطوط ۴۴ هزار نفر است که البته با اجرای خط اول، حدود ۳۵ درصد از زیرساخت های خط دوم و سوم نیز راه اندازی شده است. اجرای خط دوم و سوم انتقال آب خلیج فارس را از کریدور مشترک خط اول بسیار بهینه، اقتصادی تر و سریعتر از مسیر عمان به مشهد است.
منبع:

1399/12/02
23:02:21
0.0 / 5
623
تگهای خبر: اقتصاد , سرمایه , صنعت , معدن
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی