دبیر ستاد تنظیم بازار اعلام كرد؛

توزیع میوه های تنظیم بازار از اواسط اسفند

توزیع میوه های تنظیم بازار از اواسط اسفند

دبیر ستاد تنظیم بازار با اعلان اینکه علت اصلی افزایش قیمت های اخیر میوه، صادرات آنها است، اظهار داشت: سیب و پرتقال های تنظیم بازار از اواسط اسفند 99 عرضه خواهد شد.به گزارش لوازم فلزی به نقل از صدا و سیما، عباس قبادی علت گرانی این روزهای میوه را صادرات خواند و گفت: میزان صادرات میوه این روزها در مقایسه با سنوات گذشته، افزایش یافته است.
وی با تاکید بر اینکه افزایش نرخ ارز یکی از دلیلهای اصلی رونق صادرات میوه است، اظهار داشت: تأخیر در حمل به سبب بارش های اخیر و همین طور سرمازدگی برخی میوه ها در استان های فارس و کرمان از دیگر دلیلهای افزایش قیمت میوه در بازار است.
معاون تجاری داخلی وزارت صمت همین طور اضافه کرد: میوه های تنظیم بازاری از اواسط اسفند عرضه می شوند که این اقدام تا حدودی قیمت ها را تعدیل می کند.
قبادی همین طور افزایش قیمت میوه به سبب خریدهای تنظیم بازاری را شایعه خواند و اظهار داشت: خریدهای تنظیم بازاری سیب و پرتقال حدود ۲ ماه قبل انجام شده و ارتباطی به گرانی های اخیر ندارد.
وی همین طور اضافه کرد: میزان ذخیره سازی سیب و پرتقال حدود ۳۰ تا ۴۰ هزار تن است که به نسبت یک میلیون تن سیب و پرتقال تولیدی کشور قابل قیاس نیست.
وی با تاکید مجدد بر اینکه علت اصلی افزایش قیمت های اخیر میوه، صادرات آنها است، اضافه کرد: میوه ها در اختیار بخش خصوصی است و حاکمیت نمی تواند خیلی در بحث قیمت گذاری دخالت کند.

1399/12/06
00:03:00
0.0 / 5
630
تگهای خبر: بازار , تولید , خرید , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی