جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت

دستور روحانی به وزارت صمت برای نظارت دقیق بر قیمت كالاها در روزهای پایانی سال

دستور روحانی به وزارت صمت برای نظارت دقیق بر قیمت كالاها در روزهای پایانی سال

لوازم فلزی: دویست و نهمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت روز یکشنبه به ریاست رئیس جمهور انجام شد و در ابتدای این جلسه قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گزارشی از تمهیدات ویژه برای تامین کالاهای ضروری و تثبیت و مدیریت قیمت قیمت کالاها متناسب با نیاز مردم در آستانه سال جدید ارائه نمود.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، رئیس جمهور با تاکید بر اجرای کامل و سریع برنامه های تنظیم شده برای تامین کالا و مدیریت قیمت ها، اظهار داشت: همچون جلوه های شکست دشمن در جنگ اقتصادی، وفور کالاهای ضروری در بازار در وضعیت سخت کشور بوده اما متاسفانه مدیریت قیمت ها به نحو مناسبی انجام نشده و به زندگی و معیشت مردم فشار وارد کرده است.
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی اشاره کرد: دولت در اجرای تذکرات مقام معظم رهبری در مدیریت قیمت کالاهای اساسی، برنامه هایی را در نظر گرفته است که امیدوارم با همکاری اصناف و بخش خصوصی، به سرعت اجرائی شود و با سو استفاده و گرانفروشی خاطیان برخورد شود.
رئیس جمهور در همین رابطه وزارت صمت را موظف کرد با طراحی های ویژه و سریع الوصول ضمن کوتاه کردن مسیر زنجیره تولید تا توزیع و عرضه گسترده میوه و مواد غذایی به همراه شفافیت اطلاعات در روزهای سال نو و همین طور ماه مبارک رمضان برای کاهش قیمت ها اقدامات لازم را انجام دهد.
روحانی اضافه کرد: شرایط جاری کشور به ویژه وضعیت اقتصادی و معیشت مردم ایجاب می کند اختلاف نظرها به حداقل برسد و امور کشور در سایه همصدایی و اجماع همه قوا مدیریت شود.
رئیس جمهور به موفقیت نظام در خنثی سازی توطئه دشمنان در خصوص فروپاشی اقتصاد کشور اشاره نمود و گفت: نباید با اقدامات، رفتارها و گفتارهایی که امنیت و اعتماد اجتماعی مردم را خدشه دار می کند، امواج مخرب و بدبینانه به سطح جامعه فرستاده شود.
در این جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت همین طور رئیس بانک مرکزی گزارشی از روند رشد بخش حقیقی اقتصاد و کاهش انتظارات تورمی ارائه کرد.
بنا بر این گزارش، تولید کارگاه های بزرگ صنعتی که حدود 75 درصد ارزش افزوده صنعت را تشکیل می دهد، در سه ماهه سوم سال 10.7 درصد و در مجموع در 9 ماهه سال حدود 8 درصد رشد داشته است.
رئیس کل بانک مرکزی اشاره کرد: تسهیلات بانکی در 10 ماهه امسال معادل یک میلیون و چهارصد هزار میلیارد تومان بوده که 60 درصد آن سرمایه در گردش بوده است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز تاثیر افزایش هزینه های عمرانی دولت در سال 99 را در رشد بخش حقیقی موثر دانست.
رئیس جمهور در این رابطه ابراز امیدواری کرد روند رشد مثبت اقتصادی تا آخر سال ادامه یابد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه همین طور گزارشی از آخرین وضعیت بررسی و تصویب لایحه بودجه سال 1400 ارائه کرد.
روحانی با مثبت ارزیابی کردن تعامل دولت با مجلس شورای اسلامی برای تسریع در بررسی این لایحه، اظهار داشت: اگر تصویب لایحه بودجه 1400 در ابتدا با برخی اختلاف سلایق و نظرات مواجه گردید، اما در ادامه کار در نهایت تعامل و تفاهم سازنده دولت و مجلس برای لایحه بودجه در فضای بهتری انجام گرفت و امیدواریم با رفع اشکالات موجود مصوبات در شورای محترم نگهبان و ابلاغ بموقع آن زمینه ادامه رشد اقتصادی کشور در سال آینده نیز فراهم شود.
منبع:

1399/12/17
13:31:40
0.0 / 5
687
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بودجه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی