در ایران

تولید شمش آلومینیوم برای اولین بار از 400 هزار تن گذشت

تولید شمش آلومینیوم برای اولین بار از 400 هزار تن گذشت

آمار انتشار یافته از جانب سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی (ایمیدرو) نشان داده است که از ایتدای سالجاری تا آخر بهمن ماه سال جاری، میزان تولید شمش آلومینیوم برای اولین بار از مرز ۴۰۰ هزار تن گذشته که در مقایسه با سال قبل رشد ۶۳ درصدی را رقم زده است.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، طبق آمار ایمیدرو، چهار شرکت بزرگ تولیدکننده آلومینیوم از آغاز فروردین تا آخر بهمن سال جاری ۴۰۴ هزار و ۹۵۰ تن شمش آلومینیوم تولید کرده اند که این میزان در مدت مشابه سال قبل ۲۴۷ هزار و ۹۶۶ تن بوده است.
در مجموع میزان تولید شمش آلومینیوم طی ۱۱ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۳ درصد رشد یافت. از این میزان، شرکتهای ایرالکو ۱۷۰ هزار و ۴۲۲ تن، المهدی (خط ۱ و ۲) ۱۴۷ هزار و ۸۵۵ تن، سالکو ۶۳ هزار و ۸۳۷ تن و آلومینای ایران ۲۲ هزار و ۸۳۶ تن تولید کرده اند.
همینطور شرکت آلومینای ایران طی ۱۱ ماهه سال جاری ۲۱۳ هزار و ۴۰۵ تن پودر آلومینا تولید کرده که نسبت به ۲۱۴ هزار تن ساخته شده در مدت مشابه سال قبل ۰.۲ درصد افت کرده است.
علاوه براین این شرکت طی مدت یاد شده، ۷۶۹ هزار و ۲۶۳ تن بوکسیت (ماده اولیه تولید پودر آلومینا) تولید کرده که در مقایسه با تولید مدت مشابه سال قبل (۷۵۲ هزار و ۱۵۰ تن)، دو درصد افزایش تولید را ثبت کرده است.
منبع:

1399/12/20
18:15:20
0.0 / 5
540
تگهای خبر: تولید , شركت , صنایع , مرز
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی