نرخ تورم انگلیس در نزدیكی صفر درصد!

نرخ تورم انگلیس در نزدیكی صفر درصد!

لوازم فلزی: نرخ تورم انگلیس بار دیگر به زیر 0.5 درصد بازگشت.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از تریدینگ اکونومیکس، همزمان با شیوع گسترده ویروس کرونا در اروپا و انگلیس که منجر به توقف بخش بزرگی از کارهای اقتصادی در این کشور شده، نرخ تورم سالانه این کشور تا اختتام ماه فوریه با ۰.۳ درصد کاهش نسبت به زمان مشابه منتهی به ماه قبل به ۰.۴ درصد رسیده است.
این نرخ تورم که کمترین نرخ تورمی انگلیس در طول پنج ماه اخیر شمرده می شود، بیش از همه تحت تأثیر کاهش نرخ تورم بخش تفریح و سرگرمی قرار گرفته است که تورم آن به منفی ۵.۷ درصد در این ماه کاهش پیدا کرده است. نرخ تورم در بخش مواد غذایی و نوشیدنی به منفی ۰.۶ درصد رسیده است. تورم لباس و پوشاک نیز منفی ۱.۵ درصد اندازه گیری شده است.
بانک مرکزی انگلیس دستیابی به تورم دو درصدی را هدف گذاری کرده است و باقی ماندن تورم در این محدوده کار را برای سیاست گذار در ادامه دشوار خواهدنمود.
هسته تورمی که تغییرات قیمت مواد غذایی و انرژی را به سبب نوسانات بالای آن در نظر نمی گیرد، تا اختتام این ماه با ۰.۵ درصد افزایش نسبت به ماه قبل خود به ۰.۹ درصد رسیده است.
نرخ تورم ماهانه در انگلیس نیز با ۰.۱ درصد کاهش نسبت به ماه قبل به منفی ۰.۳ درصد رسیده است. متوسط نرخ تورم انگلیس در بازه زمانی ۱۹۸۹ تا ۲۰۲۰ معادل ۲.۴۱ درصد بوده است که بالاترین تورم ثبت شده مربوط به ماه آوریل ۲۰۱۵ با ۸.۵ درصد و کمترین تورم نیز مربوط به آوریل ۲۰۱۵ با منفی ۰.۱ درصد بوده است.
نیل بریل، کارشناس ارشد مدیریت دارایی در موسسه پریمیر میتون اظهار داشت: هم اکنون نرخ تورم خیلی مایه نگرانی بانک مرکزی نیست و برعکس هنوز فضای مانور زیادی باتوجه به فاصله نرخ تورم از سطح هدفگذاری شده وجود دارد، به نظر نمی رسد تا چندین ماه آتی شاهد نزدیک شدن تورم به محدوده دو درصدی باشیم.
منبع:

1400/01/06
00:07:07
5.0 / 5
798
تگهای خبر: اقتصاد , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی