یك كارآفرین:

اعطای تسهیلات بانكی به تولیدكنندگان باید هدفمند باشد

اعطای تسهیلات بانكی به تولیدكنندگان باید هدفمند باشد

به گزارش لوازم فلزی قزوین یک کارآفرین اظهار داشت: گاه در اطراف خود مشاهده می نماییم که افرادی به نام تولیدکننده وام ۱۰۰ میلیون تومانی با نرخ سود چهار درصد دریافت و آنرا وارد بازارهای دیگر می کنند، بهتر است دولت تسهیلات را به صورت هدفمند اعطا کند تا منجر به اشتغال زایی شود چونکه در صورت اعطای تسهیلات محدودیتی در جذب نیرو نخواهیم داشت.


وحیده جعفری در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: از ۱۴ سالگی وارد حرفه فرش بافی شدم و الان ۲۸ سال است که در این حرفه فعالیت دارم؛ از سال ۸۷ شرکت تعاونی تأسیس کردم و در کنار آن به علاقه مندان آموزش می دهم. در کمیته امداد و بهزیستی راهبر شغلی هستم و هم اکنون ۳۶ نفر در تعاونی فرش بافی مشغول به فعالیت هستند.
این تولیدکننده بیان نمود: محصولات ساخته شده را در بازار تهران و یا به صورت سفارشی به فروش می رسانیم؛ تا پیش از این کارت بازرگانی داشتم ولی به علت دشواری های صادرات هیچ وقت به این مقوله فکر نکردم.
وی اظهار داشت: قبل از کرونا آموزش ها به صورت گروه های ۱۵ نفره بود اما با انتشار کرونا آموزش ها به صورت تک نفره است. خیلی از مشاغل تحت تاثیر کرونا قرار گرفتند و ما هم سعی کردیم تا مشاغل موجود را حفظ نماییم و برای توسعه آن هیچ اقدامی انجام ندادیم؛ دولت برای رونق مشاغل خانگی می تواند تسهیلات اعطا کند؛ ما با دریافت تسهیلات مشاغل خانگی می توانیم این شغل را گسترش دهیم.
این پیشران فرش بافی با تاکید بر اینکه حمایت دولت از مشاغل خانگی بسیار مهم می باشد، تصریح کرد: نرخ سود تسهیلات اعطایی از جانب دولت بالاست و باید به دولت مردان بگوییم که تولید فرش یک صنعت است و توجه ویژه ای به این بخش داشته باشند.
وی اظهار داشت: علاقه مندان به فعالیت در عرصه فرش بافی می توانند طی یک ماه در تعاونی ما آموزش های لازم را ببینند و سپس از سازمان فنی حرفه ای مدرک دریافت کنند؛ افراد در صورت دریافت مدرک می توانند در تعاونی مشغول به کار شوند که البته بیمه هم خواهند شد.
جعفری اشاره کرد: درآمد افراد بر مبنای میزان کار و تعداد گره است اگر یک فرش باف به صورت متوسط در روز هشت ساعت کار کند علاوه بر بیمه، ماهانه دو و نیم تا سه میلیون تومان حقوق دریافت خواهد نمود.
وی بیان نمود: در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی باید حمایت های لازم از صاحبان مشاغل خانگی صورت گیرد ما در تهیه مواد اولیه مشکلی نداریم اما اغلب مشکلات به پشتیبانی از دولت بازمی گردد چون تسهیلات به افرادی اعطا می شود که شرایط دریافت آنرا ندارند و تولیدکننده واقعی نیستند.
این کارآفرین اظهار داشت: گاه در اطراف خود مشاهده می نماییم که افرادی به نام تولیدکننده وام ۱۰۰ میلیون تومانی با نرخ سود چهار درصد گرفته و آنرا وارد بازارهای دیگر می کنند. بهتر است دولت تسهیلات را به صورت هدفمند اعطا کند تا منجر به اشتغال زایی شود و در صورت اعطای تسهیلات محدودیتی در جذب نیرو نخواهیم داشت.
جعفری در انتها سخنانش خاطرنشان کرد: فعالان عرصه مشاغل خانگی در صورت حمایت انگیزه مضاعفی پیدا خواهند کرد که به دنبال آن رونق تولید را شاهد خواهیم بود.
به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، این مصاحبه در جهت اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی و معرفی پیشرانان توانمند استان صورت پذیرفت. کارفرمای این طرح ملی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوده و جهاددانشگاهی مجری این طرح است؛ علاقه مندان می توانند جهت ثبت نام و کسب اطلاعات تکمیلی به سایت www.inhb.ir رجوع کنند.
منبع:

1400/02/06
13:53:39
5.0 / 5
830
تگهای خبر: آموزش , بازار , تولید , ثبت نام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی