مهر خبر می دهد؛

ورود وزارت كشور به مسئله توقف پروسه صدور و تمدید كارت تجاری

ورود وزارت كشور به مسئله توقف پروسه صدور و تمدید كارت تجاری

قطعی یکی از استعلام های سامانه یکپارچه اعتبارسنجی کارت های تجاری طی حدود یک ماه گذشته که سبب توقف پروسه صدور و تمدید کارت تجاری شده است، واکنش وزارت کشور را هم برانگیخت.به گزارش لوازم فلزی به نقل از مهر، قطعی یکی از استعلام های سامانه یکپارچه اعتبارسنجی کارت های تجاری طی حدود یک ماه گذشته که سبب توقف پروسه صدور و تمدید کارت تجاری شده است، با وجود پیگیری های مکرر هنوز برطرف نشده و نارضایتی شدید تجار و فعالان اقتصادی در سال پشتیبانی و مانع زدایی به همراه داشته است. اینک وزارت کشور هم به این مساله واکنش نشان داده و از رئیس مرکز آمار و انفورماتیک قوه قضائیه خواهان اقدام عاجل در حل این قطعی شده است.
بابک دین پرست، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای در این نامه که خطاب به زارع پور، رئیس مرکز آمار و انفورماتیک قوه قضائیه نوشته شده است، با اشاره به مکاتبات قبلی مسئولان ذیربط با قوه قضائیه برای حل مشکل قطعی خواهان اقدام عاجل برای حل این مشکل شده است.
ماجرا چیست؟
پس از اینکه از اوایل سال جدید، خبر «قطعی استعلام سابقه محکومیت سامانه اعتبارسنجی کارت های تجاری از طرف مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه» خبرساز شد، پیگیری های مختلفی توسط وزارت صمت و اتاق تجاری ایران بعنوان متولیان اصلی کارت تجاری انجام شد که هنوز به نتیجه نرسیده است.
همچنین معاون اتاق تجاری ایران و همین طور مدیر صدور کارت تجاری اتاق تهران طی مصاحبه های جداگانه ای از مشکلات ایجادشده به سبب قطعی مذکور و نارضایتی شدید تجار و فعالان اقتصادی آگاهی داده و خواهان رفع مانع ایجادشده توسط مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه در سال پشتیبانی و مانع زدایی شده اند.
علاوه بر این سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز طی مصاحبه ای از اقدامات این ستاد در زمینه مکاتبه با معاون قضائی دادستانی کل کشور و نماینده قوه قضائیه در ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز آگاهی داد که به نامه دادستانی کل کشور با مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه منتهی شده است ولی با این وجود طبق بررسی های انجام شده، هنوز «قطعی ایجادشده» برقرار بوده و در کمال تعجب مشکلات فعالان اقتصادی ناشی از آن در سال پشتیبانی و مانع زدایی ادامه دارد.
اینک در تازه ترین اقدام، وزارت کشور طی نامه ای به رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه، ضمن اشاره به مبانی قانونی و ضرورت ایجاد زمینه دسترسی وزارت صمت به سامانه سجل قضائی، اقدام عاجل بمنظور رفع مشکلات مطرح شده را درخواست کرده است.
لازم به یادآوری است وزیر کشور، نماینده رئیس جمهور در ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و همین طور رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور است و وزارت کشور قبل از این نیز طی مکاتباتی با ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز درخواست کرده بود رفع اشکال ایجادشده برای سامانه اعتبارسنجی کارت های تجاری پیگیری شود.


1400/02/11
16:40:54
5.0 / 5
840
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی