در گزارش لوازم فلزی مطرح شد؛

گرانی لوازم خانگی اجتناب ناپذیر است

گرانی لوازم خانگی اجتناب ناپذیر است

به گزارش لوازم فلزی سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی اظهار داشت: رشد دستمزد و نرخ مواد اولیه خود به خود منجر به افزایش قیمت لوازم خانگی می شود و شرکتها برای تغییر قیمت مدارک خویش را به سازمان حمایت ارسال می کنند.حمیدرضا غزنوی در گفت و گو با خبرنگار مهر، در مورد افزایش قیمت لوازم خانگی عنوان کرد: با عنایت به افزایش ۳۹ درصدی دستمزد کارگران و افزایش نرخ مواد اولیه بخصوص مس، فولاد و آلومینیوم، تولیدکننده لوازم خانگی چاره ای جز افزایش قیمت ندارد چونکه قیمت هر کالایی متأثر از نرخ مواد اولیه و هزینه هاست.
سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی در مورد افزایش ۲۵ درصدی نرخ کالاهای شرکت پارس خزر، اظهار داشت: خیلی از شرکت ها افزایش قیمت نداده اند و بعضی هم همچون همین شرکت افزایش قیمت داشته است. نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که افزایش قیمت در شرایط فعلی اجتناب ناپذیر است.
فولادساز کالا را با قیمت جهانی به تولیدکننده داخلی می فروشد
وی افزود: فولادسازان معادن، گاز، برق و نیروی کار ارزانقیمت دارند ولی زمانی که مقرر است محصول خویش را به تولیدکننده داخلی بفروشند، قیمت ها را با قیمت جهانی محاسبه می کنند. از آن طرف هم قیمت جهانی افزایش داشته است و به همان تناسب فولادساز کالا را با قیمت بالاتری به داخلی ها می فروشد.
غزنوی اظهار داشت: لوازم خانگی نه ارز ۴۲۰۰ تومانی می گیرد و نه مشمول چیز دیگری می شود ازاین رو شرایط بازار قیمت ها را مشخص می کند؛ تولیدکننده مدارک را به سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان می فرستد و سپس مبادرت به تغییر قیمت می کند.
سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی خاطرنشان کرد: اواخر سال ۹۶ قیمت دلار ۳ هزار و ۷۰۰ تومان بود اما به مرور تا ۹ برابر افزایش یافت با این وجود قیمت لوازم خانگی ۳ برابر افزایش پیدا کرده است؛ اگر وابستگی صنعت لوازم خانگی به خارج زیاد بود نرخ این محصول هم به تناسب دلار بالا می رفت، به شکلی که باید قیمت یک ساید از ۲۰ میلیون به ۱۸۰ میلیون تومان می رسید ولی هم اکنون کمتر از ۵۰ میلیون تومان است.
به گزارش لوازم فلزی به نقل از مهر، روز گذشته خبری در فضای مجازی منتشر گردید که نشان می داد مدیرعامل شرکت پارس خزر در اطلاعیه ای به سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام نموده است که بعد از موافقت انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان لوازم خانگی کوچک و با هماهنگی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، قیمت فروش بیشتر محصولات این شرکت به جز ماشین لباسشویی به دلیل افزایش قیمت تمام شده عوامل تولید از روز ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ به صورت میانگین ۲۵ درصد افزایش پیدا کرده است.منبع:

1400/02/18
10:31:24
5.0 / 5
368
تگهای خبر: بازار , تولید , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی