دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی:

انتظارات قانونی ارباب رجوع در مناطق آزاد در كوتاه ترین زمان ممكن برآورده شود

انتظارات قانونی ارباب رجوع در مناطق آزاد در كوتاه ترین زمان ممكن برآورده شود

لوازم فلزی: آذربایجان غربی مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، از اصلاح و ارتقای ساختار سازمانی و مالی بعنوان برنامه های کوتاه مدت دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و مناطق آزاد سطح کشور امسال خبرداد.


حمیدرضا مومنی امروز چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت در جمع معاونان و مدیران سازمان منطقه آزاد ماکو با اعلان اینکه سازمان های مناطق آزاد باید در کمترین زمان بیشترین خدمات را به فعالین اقتصادی و مراجعین عرضه کنند، اضافه کرد: سه حوزه «فناوری اطلاعات و ارتباطات»، «روابط عمومی و امور بین الملل» و «تامین مالی» جزو حوزه های مهم سازمان هستند که باید مستقیما زیر نظر مدیران عامل سازمان فعالیت کنند.
مشاور رئیس جمهور از عدم انعکاس و اطلاع رسانی کافی عملکردهای دولت انتقاد نمود و اضافه کرد: در بعضی مناطق اقدامات صورت گرفته است که در دولت تدبیر و امید به میزان چندین برابر دوره های گذشته بوده است اما مردم و مخاطبین سازمان های مناطق از این رویدادهای افتخارآفرین باخبر نیستند.
وی افزود: مناطق به شکلی برنامه ریزی کنند تا با برنامه ریزی دقیق و اختصاص بودجه مناسب خروجی رسانه ای شایسته ای را عرضه کنند.
مومنی با تاکید بر این که مناطق در حوزه شفاف سازی باید تمام تلاش خودرا بکار ببندند، افزود: باید فرایندهای سازمانی به شکلی باشد که ارباب رجوع با کمترین مشکل و در کوتاه ترین زمان، انتظارات قانونی خودرا مرتفع کند.
وی ارائه برنامه مشخص و طرح جامع برای واگذاری زمین در مناطق آزاد را ضروری دانست و اشاره کرد: مناطق جدید پیش از بهره برداری و شروع فعالیت باید در یک دوره راه اندازی به بلوغ برسند و بعد از آن خدمات خودرا شروع کنند. بنا نداریم مشکلات مناطق آزاد موجود در مناطق جدید هم تسری پیدا کند.
دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، اشاره کرد: ما باید پیچیدگی های کار مناطق را در تمامی فعالیت ها از بودجه ریزی تا فرایندهای اجرا به حداقل برسانیم. مناطق باید با برنامه ریزی دقیق و زمان بندی صحیح به اهداف خود برسند.
وی عزت و احترام به ارباب رجوع را واجب شرعی و قانونی دانست و اظهار داشت: تمام پرسنل مناطق، تکریم مردم و شفاف سازی امور را سرلوحه کار خود قراردهند.
منبع:

1400/02/22
22:58:39
5.0 / 5
333
تگهای خبر: اقتصاد , بودجه , خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی