رجبی مشهدی خبر داد

افزایش واردات برق برای دور زدن خاموشی

افزایش واردات برق برای دور زدن خاموشی

به گزارش لوازم فلزی سخنگوی صنعت برق اظهار داشت: صادرات و واردات برق برابر چارچوب های قراردادی با کشورهای همسایه انجام می شود اما در شرایط کمبود، اولویت با تأمین برق داخل است. البته پیشبینی ما این است که سال جاری نسبت به سال قبل برق بیشتری وارد نماییم.


مصطفی رجبی مشهدی در گفت و گو با ایسنا، ضمن اشاره به افزایش روزافزون مصرف برق در کشور و کمبود ظرفیت تولید برق آبی ها، اظهار نمود: در شرایط فعلی مدیریت مصرف مهم ترین رکن برای تأمین برق پایدار کشور است بنابراین از تمام مشترکان تقاضای همکاری بیشتر ی داریم.
وی ادامه داد: در صورت احتیاج به افزایش واردات، این اقدام در سطح مقدورات کشورهای همسایه هماهنگ خواهد شد.
سخنگوی صنعت برق ضمن اشاره به افزایش مصرف برق در کشور اظهار داشت: فروردین سال جاری ۲۲ درصد انرژی بیشتری نسبت به فروردین سال قبل در کشور مصرف شد که بخشی از آن به گرمای زودرس و کم آبی و بخشی هم با رمزارزهای غیر مجاز مرتبط بوده که به شدت دنبال می شود اما بخش عمده به تحرک تولید برمی گردد.
رجبی مشهدی ضمن اشاره به راهکارهای جایگزین برای جبران این میزان کمبود تولید اظهار داشت: همواره بیشتر از ۶۰ درصد از مصرف برق در ماه های گرم سال به وسایل سرمایشی اختصاص دارد.
وی با اشاره به اینکه به منظور بهره گیری از این پتانسیل برای مدیریت مصرف برق، در اقدامی پیش دستانه تصمیم گرفته شد که استفاده از کولر در شرکتهای آب و برق زیرمجموعه وزارت نیرو ممنوع و در سایر شرکت ها و ادارات دولتی هم با همکاری استانداران، محدود باشد، اضافه کرد: بر طبق این ابلاغیه که به شرکتهای تابع وزارت نیرو ارسال شده است، این شرکت ها باید مصرف برق خویش را نسبت به سال قبل ۵۰ درصد کاهش دهند.
سخنگوی صنعت برق این اقدام را الگویی برای سایر شرکت ها و نهادهای دولتی دانست و اضافه کرد: این اقدام می تواند به طور گسترده مورد توجه و اجرا قرار گیرد.
رجبی مشهدی با اشاره به اینکه اگر دمای کولرگازی را یک درجه افزایش دهیم، حدود ۳ درصد از مصرف برق آن کم می شود، افزود: به عبارت دیگر اگر کولرهای گازی یا دستگاههای سرمایشی روی ۲۵ درجه قرار گیرند، حدود ۲۰ درصد از مصرف برق کاسته می شود.
به قول وی سال جاری پایش ها از دستگاههای اجرایی را تشدید خواهیم کرد و در عین حال از راه کنتورهای هوشمند و بکارگیری اینترنت اشیا(IOT) مصرف برق ادارات کنترل و بعد از ساعات کار اداری، برق سیستم های سرمایشی آنان قطع خواهد شد.
منبع:

1400/02/24
13:04:28
5.0 / 5
579
تگهای خبر: تولید , دستگاه , دولت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی