در گزارش لوازم فلزی اعلام شد؛

عرضه خودرو در بورس فردا بررسی می شود

عرضه خودرو در بورس فردا بررسی می شود

عضو کمیسیون صنایع مجلس با اشاره به اینکه فردا طرح ساماندهی صنعت خودرو در این کمیسیون بررسی می شود، اظهار داشت: وزارت صمت اعتقاد دارد که قیمت پایه خودرو در بورس کالا باید از جانب خودروساز تعیین شود.علی جدی در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد آخرین وضعیت طرح مجلس با محوریت ساماندهی صنعت خودرو، عنوان کرد: فردا یکشنبه این طرح مجدد در کمیسیون صنایع و معادن مجلس بررسی خواهد شد و بعد از نهایی شدن در کمیسیون به صحن عرضه می شود؛ بحث ها در مورد این طرح طولانی شد واگر نه مقرر بود پیش از تعطیلات مجلس، به صحن عرضه شود.
نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس اضافه کرد: یکی از مهم ترین محورهای این طرح، عرضه خودرو در بورس است که موافقان و مخالفانی در کمیسیون دارد اما احتمال تصویب این بند در کمیسیون زیاد است.
نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در مورد این که آیا این طرح در خرداد ماه نهایی می شود، اظهار داشت: این طرح در واقعی طرحی است که در مجلس قبلی آماده شده و از جانب شورای نگهبان اعاده شده بود؛ ازاین رو با عنایت به این که این طرح اعاده شورای نگهبان است، بعد از عرضه به صحن، باید سریع تر در صحن تعیین تکلیف شود. البته به خاطر انتخابات شاید ۲ هفته به تعویق بیفتد.
وزارت صمت می گوید تعیین قیمت پایه حق خودروساز است
وی در مورد نظر وزارت صمت برای عرضه خودرو در بورس، اظهار داشت: وزارت صمت تلویحاً موافق این بند است اما در مورد نحوه تعیین قیمت پایه اختلافاتی وجود دارد.
جدی اضافه کرد: وزارت صمت اعتقاد دارد که تعیین قیمت پایه حق خودروساز بوده و خودروساز راسا باید قیمت پایه خودرو در بورس را تعیین کند اما نمایندگان تاکید دارند که قیمت پایه با ضابطه قیمت گذاری سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و توسط شورای رقابت تعیین شود؛ در واقع مجلس اعتقاد دارد که این مبالغ باید در خزانه دولت برود و در صنعت خودرو هزینه شود نه این که برای خودروساز باشد. فعلا روی این مسائل بحث زیاد است.

1400/02/26
14:41:55
5.0 / 5
287
تگهای خبر: تولید , خودرو , دولت , صنایع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی