پیام سفیر اسلوونی در تهران به زنبورداران ایرانی

پیام سفیر اسلوونی در تهران به زنبورداران ایرانی

به گزارش لوازم فلزی سفیر اسلوونی در ایران اظهار داشت: همکاری بین دو کشور در بخش های مختلف زنبورداری، با تاکید بر آموزش حرفه ای، اجرای کنترل موثر بهداشت، انتقال دانش نو، روش ها و فن آوری ها در زمینه گسترده ای از زنبورداری، تقویت شده است.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، خانم کریستینا رادی، سفیر جمهوری اسلوونی در ایران به مناسبت روز جهانی زنبور عسل پیامی را خطاب به زنبورداران ایرانی منتشر نمود که متن آن به شرح زیر است:

زنبور داران عزیز، همکاران و دوستان عزیز،
باتوجه به بیماری همه گیر کووید-۱۹، امسال، چهارمین بزرگداشت بین المللی روز جهانی زنبور عسل بطور مجازی برگزار می گردد و توجه جدیدی را به اهمیت خودکفایی در زمینه مواد غذایی محلی که زنبورها و سایر گرده افشان ها در آن نقش حیاتی دارند، نشان میدهد.
سفارت جمهوری اسلوونی در ایران نیز روز جهانی زنبور را به طور مجازی جشن خواهد گرفت. ما امیدواریم که وضعیت تا حدی بهبود یابد تا بتوانیم با اهمیت ترین پروژه ها را در نیمه دوم سال، در زمان ریاست کشور اسلوونی در شورای اتحادیه اروپا، انجام دهیم.
کارهای ما در درجه اول بر ارتقا زنبورداری و محافظت از گرده افشان ها و همین طور همکاری در سطح حرفه ای بین المللی متمرکز خواهد بود. ما تمایل داریم بوسیله پروژه های طولانی مدت از زنبورداران ایرانی پشتیبانی حرفه ای کرده و همکاری آنها با جامعه جهانی را ترغیب نماییم.
همانطور که سال قبل در سخنرانی خود در کنگره زنبورداران در کرج اشاره نمودم، زنبورداری ایرانی در سال های اخیر پیشرفت شایان توجهی داشته اند. با وجود چالش های فراوان، انجمن های زنبورداری و موسسات حرفه ای سخت در تلاشند تا ارتباط نزدیکتر با جامعه بین المللی برقرار کنند.
بدین منظور، همکاری بین اسلوونی و ایران در بخشهای مختلف زنبورداری، با تاکید بر آموزش حرفه ای، اجرای کنترل موثر بهداشت، انتقال دانش نو، روش ها و فن آوری ها در زمینه گسترده ای از زنبورداری، تقویت شده است. امضای تفاهم نامه همکاری بین انجمن زنبورداران اسلوونی و انجمن زنبورداران ایران مطمئنا به این تلاشها کمک خواهدنمود.
مجمع عمومی سازمان ملل متحد سال ۲۰۲۱ را سال بین المللی میوه و سبزیجات (IYFV) اعلام نموده است که فرصتی بی نظیر را برای افزایش آگاهی در مورد نقش مهم میوه ها و سبزیجات، ارائه می نماید. در روز جهانی زنبور عسل، بیایید به خود یادآوری نماییم که چگونه گرده افشان ها به تولید میوه ها و سبزیجات مغذی و متنوع کمک می کنند.
به مناسبت روز جهانی زنبور عسل، مایلم به شما تبریک بگویم و بار دیگر بر آمادگی سفارت جمهوری اسلوونی در ایران برای ادامه کوشش های خود برای توسعه روابط بین زنبورداران، سازمان ها و نهادهای حرفه ای در هر دو کشور تاکید می نمایم.
کریستینا رادی
سفیر جمهوری اسلوونی در ایران
منبع:

1400/02/28
14:12:03
5.0 / 5
291
تگهای خبر: آموزش , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی